Diabolo – kvalita pre bežné strieľanie

Diabolo je značka streliva do vzduchových zbraní – vzduchoviek. Táto značka je na trhu veľmi dlho a poznajú ju aj naši dedovia. V balení je 100, 150, 200, 250, 400, 500 kusov tohto kvalitného streliva. Počet kusov závisí od typu streliva. Aspoň to tak bolo niekedy, ako to poznajú naši dedovia. Dnes už nie je problém kúpiť väčšie balenie – 1500 kusov. Každopádne som ešte nenatrafil na takéto balenie značky Diabolo, len u iných konkurenčných značiek.

diabolo

Detail pelettu

Diabolo – čím sa líšia jednotlivé tvary hlavičky streliva

Ako malý chalan som chodil na tréningy s inštruktorom, kde som sa učil správne držať vzduchovku, následne bolo k tomu trochu literatúry a potom sa išlo na vec. Ak si dobre pamätám, tak sme strieľali na terče so strelivom, ktoré malo plochú hlavičku. Tento typ streliva je najčastejšie používaný na terčovú streľbu, kvôli jeho presnosti. Ak sa strieľa na papierový terč, tak sa po streľbe ľahko počítajú body, keďže ostane v papieri krásny kruhový tvar. Poprípade je vhodné využiť plochú hlavičku na lov malej zvery, pretože je menšia šanca na prestrelenie cieľa. Pri streľbe s guľatou hlavičkou máte lepšiu aerodynamiku. Je aj takzvané univerzálne strelivo. Dosahujú presnosť plochej hlavičky, ale je nutnejšia presnejšia výroba. Inými slovami sa odporúča nakúpiť drahšie, kvalitnejšie značky tohto druhu. Pri streľbe špicatou hlavičkou dosiahnete najlepšiu aerodynamiku. Najmenšie straty energie pri lete. Tento typ streliva nie je vhodný na lov. Dôvodom je veľká prenikavosť a teda aj prestrelenie cieľa. Ako posledné je strelivo s hlavičkou obsahujúcou dutinku. Tento typ streliva je u nás nepredajný, pretože má ničivý účinok v tele. Je síce najmenej presné, ale na lov je najvhodnejšie.

Výber toho správneho streliva

Niekedy sa chodilo do loveckých obchodov, čo sú dnes army shopy. Máme možnosť ako osobne, tak aj objednať si rôzne druhy streliva cez internet. Odporúča sa strieľať s jedným typom streliva a prispôsobiť si na to vhodne zbraň. Podľa vyššie uvedených informácií si sami určte, ktorý typ streliva je pre vás vhodný, či už strieľate rekreačne alebo sa venujete terčovej streľbe, poprípade chodíte loviť.

diabolo

Od najmenšieho po najväčší

Komentovať