Detský olej z malinových jadier

Všetci ich poznáme. Krásne ružovo-červené drobné ovocie, sladké, chutné a nikdy ich nie je dosť. Je nám jasné, že maliny sú zdravé, obsahujú rôzne vitamíny a stopové prvky. Ostružina malinová je však aj liečivá rastlina. Vyhľadávajú ju niektoré mamičky koncom ich tehotenstva v snahe uľahčiť alebo skrátiť si pôrod. List malinovníka obsahuje vysoký obsah trieslovin, ktoré majú “sťahujúce” účinky. Táto vlastnosť nachádza uplatnenie v podpornej liečbe hnačiek, na výplachy ústnej dutiny a zápaloch mandlí. V ľudovom liečiteľstve slúži predovšetkým ako bylina, ktorá pripravuje telo na pôrod, posilňuje maternicu, znižuje bolestivosť kontrakcií, pomáha aj pri bolestivejšej menštruácii. Čo dobré a nepoznané skrýva olej z malinových jadier?

Olej z malinových jadier

Olej z malinových jadier za studena lisovaný sa dobre rozotiera, ľahko sa vstrebáva a jemne jadrovo vonia.

Lisuje sa za studena

Opatrným lisovaním malinových semien za studena sa získava olej, ktorý je veľmi silným koncentrátom všetkých ich živín. Olej z malinových jadier patrí medzi oleje, ktoré majú špecifické využitie. Nepatrí medzi tie najvšestrannejšie druhy. Pomáha však pokožke ako máloktorý iný prírodný produkt. Na jemnú pokožku našich batoliat  je fakt super a jedinečný. Vďaka vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín má olej z malinových jadier silné antioxidačné účinky. Vďaka nim sa dokáže aj jemná detská pokožka dokonale brániť voči negatívnym vplyvom a predchádzať rôznym ničivým zápalom, nepríjemným opuchom a podráždeniu.

olej z malinových jadier

Olej z malinových jadier pôsobí proti zápalom, opuchom a podráždeniu – je vynikajúci na ekzémy a psoriázu

Vnútorne, zvonku, do kuchyne aj do kúpeľa

Olej z malinových jadier má cekom pestré použitie a účinky. Niektorí v ňom vidia účinný prostriedok  k prevencii rakoviny prostaty, prsníka, hrubého čreva, pečene a pľúc. Olej má prírodný vysoký ochranný faktor proti slnečnému žiareniu. Čajová lyžička ráno nalačno alebo pred spaním nemôže ublížiť. Detský olej z malinových jadier zabezpečí ochranu detskej pokožky po celý deň. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Prináša úľavu citlivej a červenkastej detskej pokožke. Pomáha pri ekzémoch, vyrážkach, lupienke a iných kožných ochoreniach. Olej nie je vodeodolný, a preto je potrebné ho pri kúpaní detí  aplikovať častejšie.

Komentovať