Detské tenisky – komfort ale aj štýl!

Pre naše deti chceme prirodzene len to najlepšie a inak to nie je ani s topánkami. Každá mama neustále v hlave rieši otázku detských topánok. Hoci pred mesiacom kúpila nové zimné čižmy, už musí myslieť na to, čo svojmu dieťaťu obuje na nohy na jar. A keď príde aj jar, v hlave sa vynára otázka letnej obuvi a takto by sme mohli pokračovať snáď donekonečna. Asi najvďačnejšou obuvou pre deti sú tenisky. Tenisky totiž dieťa využije tak v prechodnom ako aj v letnom období a deti ich milujú najmä pre komfort, ktorý im pri chôdzi poskytujú. Detské tenisky sú štýlové, pohodlné aj praktické a sú neodmysliteľnou súčasťou každého detského šatníka.

detské tenisky

Detské tenisky nájdete na trhu v obrovskom počte druhov.

Vyberáme detské tenisky

Vybrať ale kvalitné detské tenisky nie je také jednoduché a to aj napriek tomu, že ponuka trhu je neskutočne pestrá. Drvivá väčšina tenisiek totiž nespĺňa ani základné parametre a tak sú tenisky buď vyrobené z nekvalitného materiálu alebo sú príliš úzke, tvrdé či dokonca farbené zdraviu škodlivou farbou. Kvalitné detské tenisky sú z kože a čokoľvek iné sa ráta o triedu nižšie, pretože koža jednoducho nemá konkurenta. To ale neznamená, že napríklad detské plátené tenisky vášmu dieťaťu dlho nevydržia alebo jeho nohám škodia. Dôležitý nie je iba materiál, ale aj tvar špičky topánky, váha topánky a vnútorný priestor, pretože prsty by v topánke mali mať dostatok miesta na rast a vývin a nesmú tam byť nijako stlačené.

detské tenisky

Detské tenisky pre spokojnosť vášho dieťaťa.

Detské tenisky – ako vybrať veľkosť?

Keď kupujete detské tenisky, nikdy sa neriaďte klasickým číslovaním, ale reálnou dĺžkou chodidla vášho dieťaťa. Verte, že je to najistejšia voľba. Nohu mu zmeriate úplne jednoducho a to tým spôsobom, že sa postaví na papier a vy mu nohu obkreslíte. Následne zmerajte nielen dĺžku, ale aj šírku chodidla a k tomu prirátajte aj potrebný nadmerok, aby topánka nebola pritesná a chodidlo malo dosť miesta na rast a vývin. Ideálny nadmerok je 1cm a aj keď sa vám to možno zdá byť veľa, uvedomte si, že niekedy dieťaťu noha narastie o centimeter aj v priebehu pár týždňov. Ak mu teda nechcete kupovať nové tenisky každý druhý mesiac, na nadmerok určite nezabúdajte!

Komentovať