Detské sandálky hlavne pohodlné  a bezpečné 

Blíži sa jarné obdobie a klasickú zimnú obuv vymeníme nielen my dospelí za niečo vhodnejšie do teplejších dní. Hlavne mamičky sa určite vo svojich hlavách začínajú zaoberať aj myšlienkou, či ich deti majú vhodné detské sandálky. Urobia si inventúru vo svojich skrinkách s obuvou pre celú rodinu. Nie všetkým rodičom je ale vlastné, že pristupujú k voľbe detskej obuvi pre svojich potomkov, vrátane obľúbených sandálkov, zodpovedne. Výberu  topánok pre malé deti  treba venovať zvýšená pozornosť. Nekvalitná obuv, zle zvolený tvar či veľkosť môžu spôsobiť nezvratné zdravotné poškodenie detských nožičiek. Detská noha neustále rastie, jej jednotlivé kostičky sú mäkké. Je niekoľko dôvodov, prečo sú aj nosením nezdravej obuvi tak náchylné k najrôznejším deformáciám. A tie  môžu byť aj trvalé. Na čo by teda mal zodpovedný rodič sústrediť svoju pozornosť aj pri kúpe nových detských sandálkov? 

detské sandálky
Moderné detské sandálky v minimalistickom dizajne

Detské sandálky s uzavretou špičkou 

     Na čo si teda dávať hlavne pozor pri výbere sandálok pre naše dieťa? Je to správna veľkosť, miera odvetrania, priedušnosť, zapínanie a nakoniec je to aj ich hmotnosť. Sandálky sú v lete takmer nenahraditeľnou detskou obuvou. Občas však môže byť ťažšie nájsť pár, ktorý najlepšie zohľadní charakter a každodenné  potreby vášho dieťaťa. Detské topánky sa dodávajú v mnohých rôznych prevedeniach, ktoré sa veľmi líšia aj v tom, akú podporu poskytujú nohám dieťaťa.  Deti ich nosia hlavne počas teplých dní, a preto je dôležitá priedušnosť sandálok.  Jednotlivé pásiky sandálov by mali byť vyrobené z priedušného materiálu. Podobne to platí aj pre stielku, ktorá by mohla byť aj perforovaná. Netreba zabúdať aj na spôsob zapínania.  

detské sandálky
Detské sandále Nemo

Čím nižšia hmotnosť, tým lepšie 

     Dôležitý je tiež spôsob zapínania sandálov, ktoré by malo byť pre dieťa čo najľahšie. V dnešnej dobe prevažuje zapínanie na suchý zips, poprípade elastickú šnúrku s plastovým jazdcom na utiahnutie. Tu záleží na tom, čo kto preferuje. Dalo by sa povedať, že čím nižšia hmotnosť, tým lepšie. Sandálky by mali byť ľahké. Nemali by zbytočne zaťažovať vyvíjajúci sa kĺbový aparát dolných končatín dieťaťa. Detské sandálky sú vyrobené s ohľadom na potreby detských nôžok, ale aj trávenie času hraním sa.. Možno voľba pravej kože a  príjemný dizajn vytvára ten pár sandálkov, ktoré bude vaše dieťa rado nosiť celé leto.

Komentovať