Detské okuliare vyhovujúce práve vášmu dieťaťu

Možno ste práve zistili pri návšteve detskej ambulancie, že vaše dieťa potrebuje špeciálne očné vyšetrenie. A možno už máte vlastné skúsenosti s jedným z vašich detí, ktoré  detské okuliare určitý čas má a denne ich používa. Máte teda ako rodičia vlastnú skúsenosť aj s tým, ako vaše dieťa prijalo okuliare a aké úskalia to prinášalo. A akých chýb ste sa možno pri vysvetľovaní dôvodov a nutnosti nosenia dioptrických detských okuliarov dopúšťali. Nie je to vždy jednoduchý proces, je potrebné postupovať citlivo, konzultovať to s detským lekárom. Ako aj vo finálnom štádiu so špecialistom optikom pri výbere vhodných rámov práve pre vaše malé dieťa. 

detské okuliare
Detské okuliare Okula

Detské okuliare sú aj o sebadôvere dieťaťa 

    Je dosť pravdepodobné, že aj samotní rodičia majú osobné skúsenosti zo svojho detstva. Ako to oni sami prežívali, akú podporu mali doma, ako sa k nim správali spolužiaci priamo v triede či kamaráti pri hre niekde vonku. Ako si teda u svojich detí vybudovať dôveru v nové detské okuliare? Zistenie, že naše dieťa horšie vidí, alebo má dokonca nejaké vrodenú detskú očnú chybu či ochorenie, môže u každého rodiča vyvolať rôzne emócie a reakcie. Bežný pocit medzi rodičmi je strach, že sa ich dieťa bude možno cítiť trápne alebo nekonformne z toho, že potrebuje nosiť detské dioptrické okuliare. Existuje niekoľko spôsobov a prístupov, ktorými môžete povzbudiť svoje dieťa na ceste k okuliarom a lepšiemu videniu. Ak svoje dieťa pripravíte na výber okuliarov, pôjde tento proces oveľa plynulejšie. 

detské okuliare
Detské okuliare Ray Ban

Výber detských okuliarov ako zábavný zážitok 

    Pokúste sa citlivo a dostatočne vopred pripraviť svoje dieťa. Predtým, ako sa vyberiete s dieťaťom do vytipovanej očnej optiky prediskutujte s ním samotný nákup a skúšanie rámov. Ak vy alebo váš partner nosíte okuliare, porozprávajte sa so svojim dieťaťom o tom, ako by ich mohlo nosiť, a nechajte ich vyskúšať si vopred nejaké okuliare. Chystajte sa na deň, keď vaše dieťa dostane svoje prvé okuliare, ako na  takú menšiu ale pre zdravý vývoj vášho potomka dôležitú rodinnú oslavu. Vyhraďte si dostatok času, aby si vaše dieťa mohlo vyskúšať toľko párov, koľko len chce. Umožnite vášmu dieťaťu rozvíjať jeho preferencie a nakoniec si vybrať svoje obľúbené rámy  detských okuliarov. Všetko to pomôže vášmu synovi alebo dcére cítiť sa istejšie v okuliaroch hneď potom, čo opustíte očnú optiku.. 

Komentovať