Detské autíčka – klasika, ktorá nikdy neomrzí

Detské autíčka sú azda jednou z tých najklasickejších hračiek, s ktorými sa deti hrávajú už celé generácie. Hoci autíčka kupujeme hlavne chlapcom, netreba zabúdať, že sú vhodnou hračkou aj pre dievčatá. Aké autíčka je teda vhodné deťom kupovať podľa ich veku a na čo dbať pri kúpe? To všetko si povieme v tomto článku.

Detské autíčka pre deti od 6 do 12 mesiacov

Vedeli ste, že na trhu existujú detské autíčka, ktoré sú vhodné už pre 6 mesačných drobcov? Takéto autíčka však treba vyberať najstarostlivejšie. V prvom rade je dôležité, aby boli vyrobené z kvalitných materiálov. My určite odporúčame recyklovateľný plast, ktorý neobsahuje PVC, bisfenol ani ftaláty. Autíčka z recyklovateľného plastu budú bezpečné pre zdravie vášho dieťatka a zároveň môžu byť farebne zaujímavo spracované tak, aby dokázali upútať jeho pozornosť.

detské autíčka
Detské hračky z dreva sú stále populárnejšie.

Pre deti od 1 do 3 rokov

Pri deťoch od jedného do troch rokov odporúčame vyberať rôznorodé detské autíčka, vďaka čomu sa môžu deti pomaly učiť, ktoré autíčko sa na čo využíva. Vhodné sú napríklad nákladné autá, bagre, formule, policajné či hasičské autá – vždy je dôležité deťom vysvetliť, ako takéto auto funguje a na čo sa využíva. Ak vaše dieťatko už patrí k „zdatným vodičom“, potom je určite načase vybrať preňho aj rôzne doplnky pre autá, ako sú napríklad garáže.

detské autíčka
Autá na diaľkové ovládanie ocení každé dieťa.

Pre deti od 3 rokov

Väčším deťom už zvyčajne nestačia iba „obyčajné“ detské autíčka, ale uvítajú aj rôzne spôsoby interaktivity. Väčšinu detí zaručene potešíte vlastnou autodráhou, na ktorej sa môžu pretekať s vami alebo so svojimi súrodencami. Obľúbené sú tiež autíčka na diaľkové ovládanie. Ak budete vyberať autíčko na diaľkové ovládanie, najlepšou voľbou je vybrať také, ktoré je vhodné nielen do interiéru, ale zvládne aj preteky v exteriéri, či dokonca v snehu.

Dúfame, že sme vám týmto článkom pomohli pri výbere vhodného autíčka pre vaše dieťa. Spomínate si ešte na najobľúbenejšie detské autíčka z vášho detstva? Alebo máte niektoré dokonca až dodnes?

Komentovať