Detská zimná obuv – výber by mal schváliť rodič aj dieťa

Málo športu a nevhodná obuv majú za následok nesprávny vývoj detských chodidiel. Príliš tuhé, alebo naopak príliš mäkké topánky, nemajú ten správny kontakt s nohou a noha môže klesať. Aké topánky vyberať? Na čo sa zamerať a čoho všetkého sa vyvarovať, aby sme nášmu potomkovi kúpili to najlepšie a najpohodlnejšie, čo mu do budúcna nespôsobí žiadne zdravotné problémy? Nielen detská zimná obuv bude témou v našom článku, ktorý vám určite prinesie mnoho zaujímavých poznatkov.

detská zimná obuv

Detská zimná obuv veľkostne vydrží zväčša len jednu sezónu.

Príchod zimy prináša kúpu novej detskej zimnej obuvi

Keď sa začne pomaly blížiť zima, každý z rodičov premýšľa, či bude treba kupovať nové, alebo budú dobré aj tie z minulého roka. Detská zimná obuv vo väčšine prípadov pri rýchlom raste detských nožičiek vydrží naozaj iba jednu sezónu. Takže kúpa nových vás zrejme neminie. Preto je dôležité na kúpu novej detskej zimnej obuvi dôkladne pripraviť nielen seba. Ale aj vaše dieťa, ktoré vám s výberom tej správnej obuvi určite s radosťou pomôže.

Detská zimná obuv a správna veľkosť

Vybrať pre svoje dieťa tú správnu veľkosť detskej zimnej obuvi nie je vôbec také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Na začiatok ho musíme presvedčiť aby s nami pri kúpe detskej obuvi spolupracovalo, to je základ úspechu. Kľudne mu sľúbte aj odmenu za dobre vykonanú prácu. Určite bude nákup detskej zimnej obuvi mať nielen jednoduchší, ľahší, ale aj rýchlejší priebeh, čo oceníte nielen vy, ale aj vaše dieťa. Výsledkom bude spokojnosť na obidvoch stranách. Tým menším deťom treba poriadne zmerať nohu, nielen dĺžku, ale aj šírku a následne topánky vyberať podľa toho. Niektorí rodičia sa riadia podľa toho, že po obutí topánky v prípade, že za jeho pätu dokážu vsunúť prst. Na základe toho usúdia, že topánky majú tú správnu veľkosť. Či je to naozaj tak, si tvrdiť nedovolíme, aj keď určite každý jeden z rodičov už túto metódu nejeden krát vyskúšal.

detská zimná obuv

Detská zimná obuv sa veľmi ťažko nakupuje.

Môžeme to skôr brať ako jednu z overovacích techník, podľa ktorej sa ale konieckoncov neriadime, teda nie je pre nás smerodatná. Vždy zvolíme ešte ďaľšiu možnosť, na základe ktorej si overíme správnu veľkosť topánky pre naše dieťa. Väčšie deti sú na jednej strane schopné samé povedať, či im topánka sedí, alebo kde konkrétne ich tlačí. Na druhej strane dokážu o topánkach, ktoré sa im z nejakého dôvodu nepáčia tvrdiť, že ich príšerne tlačia, čo v skutočnosti nemusí byť vôbec pravda. Tu musíme teda prihliadať aj na názor našeho potomka a vyberať detskú zimnú obuv nielen zo zdravotného hľadiska. To je ale samozrejme vždy najdôležitejšie, ale aj z hľadiska dizajnu. Čo z toho, ak kúpime topánky zdravotne nezávadné a naše dieťa ich odmietne nosiť?

Komentovať