Detská zimná obuv a potrebné vlastnosti

Je tu opäť to ročné obdobie, keď je v kurze detská zimná obuv. Nemusí to byť až taký náročný a drahý nákup, pokiaľ naň budete pripravení. Ako prvé je dobré vedieť funkcie, ktoré je potrebné zvážiť pri nákupe takýchto topánok. Niektoré z nich budú dôležitejšie ako iné v závislosti od vašej polohy, veku vašich detí a ich plánovaných zimných aktivít. Ak budú vaše deti chodiť veľa, chcete si vybrať pohodlné topánky podobné teniskám, ktoré sa dajú nosiť celý deň v rôznych podmienkach. Ak hľadáte topánky len na outdoorové aktivity vo veľmi chladnom počasí, špeciálne topánky s extra trakciou a nižším teplotným hodnotením budú tou správnou voľbou.

detská zimná obuv
Detská zimná obuv s vysokou priľnavosťou

Detská zimná obuv musí byť nepremokavá

Bez ohľadu na to kde žijete alebo čo robíte, v zime je dôležitá nepremokavá obuv. Obzvlášť pre aktívne deti, ktoré radi vyhľadávajú kopy snehu aby ich preskúmali, a obrovské mláky v ktorých môžu dupať. Detská zimná obuv by mala mať tiež teplotné hodnotenie, ktoré označuje približnú najnižšiu teplotu vzduchu, pri ktorej izolácia topánky udrží nohy v pohodlí. Pre malé nôžky je dôležité, aby zostali v teple, no zároveň sa musia vedieť pohybovať a byť flexibilné. Výber topánok, ktoré sú ľahšie bez straty izolácie a vodotesných vlastností  zaistí, že sa vaše deti budú môcť baviť v pohodlí aj v chladnejších teplotách.

detská zimná obuv
Štýlová detská zimná obuv

Trakcia a priedušnosť

Zimné počasie prináša často aj šmykľavé podmienky. Môže to znamenať katastrofu v podobe pádov a zranení. Uistite sa, že si vyberiete topánky s vynikajúcou trakciou a to bez toho, aby boli príliš ťažké a neohrabané. Odporúčame topánky s priľnavosťou na mokrom a zľadovatenom povrchu. Aj keď je veľmi dôležité, aby sa vlhkosť nedostala do topánok, je tiež dôležité nechať ju uniknúť. Aktívnym deťom sa môžu potiť nohy, a ak vlhkosť nebude môcť uniknúť, pot môže rýchlo vychladnúť, čo spôsobí zimu na nohách. Hľadajte topánky, ktoré sú priedušné a zároveň obsahujú antibakteriálne vlastnosti v podšívke, aby sa deti cítili pohodlne a ich topánky voňali sviežo.

Komentovať