Detská výbava

doplnkyPripraviť si detskú výbavičku nie je vôbec jednoduché.  Nie je to totiž len oblečenie a hračky.  Treba myslieť na kopec iných drobností, ktoré sú ale nevyhnutné pre bábätko.  Zároveň, je nevyhnutné uvedomiť si, že všetky detské potreby stoja nemálo peňazí.

Hneď po tom ako vaše nadšenie s chutných  mini vecičiek mierne opadne, zvážte si kritériá, podľa ktorých budete nakupovať.  Veľmi dôležitý je materiál, z akého sú veci vyrobené.  Uprednostňujte prírodné materiály a také, ktoré je možné prať v práčke – oblečenie pre bábätká sa perie dosť často. Ďalej si všimnite, či sa oblečenie ľahko oblieka – či má dostatok vhodných gombíkov, všimnite si švy a patenty.  Oblečenie pre bábätká by nemalo mať žiadne dekorácie ako sú ozdobné gombíky, korálky, flitre atď. pred prvým použitím je nutné všetky vecičky oprať a ožehliť, pretože pokožka novorodencov je veľmi citlivá. Existuje množstvo pracích prostriedkov, odporúča sa prať s pracími prostriedkami určenými pre bábätká. Nie sú také agresívne ako klasické. V prvých týždňoch sa odporúča žehliť všetky vecičky pre bábätko, kým si jeho pokožka trošku zvykne a nebude natoľko citlivá.

V prvom roku bábätka sú hračky jeho veľkou súčasťou. Pomáhajú mu rozvíjať myslenie, motoriku a spoznávať nové veci vôkol. Hračky by mali byť z mäkkých materiálov, nie príliš maličké, a mali by byť hlavne farebné. Na trhu existuje nespočetné množstvo krásnych a praktických hračiek, no niekto si ich rád sám vyrobí. Mamičky ocenia nakupovanie prostredníctvom internetu. Je to jednoduchšie, rýchlejšie a môžu nakupovať v pohodlí domova aj vo večerných hodinách keď bábätko sladko spí.