Detská obuv a vplyv na rast dieťaťa

Pri prvých krôčikoch vášho dieťaťa sú veľmi dôležitým faktorom zdravého formovania chodidiel najmä kvalitné topánky, podporujúce prirodzený vývoj nohy. Preto vyberajte iba topánky od výrobcov, ktorí to rešpektujú a dodržiavajú stanovené požiadavky na kvalitu detskej obuvi. Kladte dôraz najmä na to, aby boli topánky ľahké, flexibilné a vyrábané v súlade s ohľadom na ergonomiu detskej chôdze a správne držanie nohy. Správne vybraná detská obuv musí chodidlo dokonale fixovať tak, aby nedochádzalo k nežiaducim bočným pohybom pätovej časti nohy.

detská obuv
Kvalitná detská obuv poskytuje podporu päty

Vyberajte detskú obuv z kože

Dobrá detská obuv by mala byť vyrobená z kvalitných prírodných materiálov, najlepšie z pravej kože. Topánky sú potom mäkké, priedušné, absorbujú zvýšenú fyziologickú vlhkosť detskej nohy a zároveň sa vďaka svojmu zloženiu vhodne prispôsobia anatomickému tvaru chodidla. Tieto materiály vyhovujú náročným hygienickým požiadavkám aj z hľadiska nežiaduceho dráždenia detskej pokožky. Ideálna podrážka by mala mať ľahkú gumovú štruktúru, ktorá je pružná a odolná proti oderu, opotrebovávaniu, navrhnutá pre čo najvyššie pohodlie nohy pri neustálom pohybe. Topánky musia mať správnu šírku, čo znamená, že zodpovedajú obvodu nohy v mieste prstových kĺbov a sú vyhotovené s oblým tvarom špičky. Rozhodne nikdy nekupujte dieťaťu topánky s úzkou špičkou (veľa mamičiek rado kupuje svojim princeznám špicaté čižmy už v útlom veku), s tvrdou a nepružnou podošvou alebo ťažké topánky. Tieto druhy obuvi môžu viesť k vývojovým problémom. Nesprávna detská obuv je tiež často uvádzaná ako jedna z možných príčin vzniku skoliózy.

detská obuv
Štýlová detská obuv vyrobená z prírodnej kože od slovenského výrobcu Rak

Detská obuv a slovenský výrobca

Áno, aj na Slovensku máme kvalitného výrobcu detskej obuvi. Detské topánky značky RAK si zamilujete na prvý pohľad, pretože sú bez preháňania krásne. Topánky sú pekne farebné, celokožené alebo v kombinácii látky s kožou. Obuv je širšia, má zaguľatenú špičku a vybrané modely sedia veľmi dobre na širokú nohu s vysokým priehlavkom. Sú to prevažne  topánky, ktoré sa zapínajú na suchý zips a nemajú šnurovanie. Detská obuv značky Rak bude určite dobrou voľbou pre vaše dieťa.

Komentovať