Doprajte svojim deťom kvalitné detské tenisky

Každé dieťa potrebuje mať k dispozícii niekoľko druhov topánok. Do školy, na prechádzky, prezúvky na doma, aj na vyučovanie. Ale aj na na detské ihrisko, pieskovisko, na bicykel či do lesa a záhrady. A práve na tieto voľné chvíle sú podľa mnohých odborníkov na detskú obuv vhodné obľúbené tenisky. Detské tenisky ale musia spĺňať základné kritéria zdravotnej nezávadnosti pre detskú nohu a zdravý vývoj detí. Teniska musí mať okrúhlu špičku kvôli pohodliu prstov a pevný opätok držiaci členok v správnom postavení. Samozrejmosťou je kvalitný materiál. A hlavne, obuv musí „dobre padnúť“ na nohu dieťaťa. Teniska nemá byť široká ani úzka a musí dobre fixovať nohu.

Detské tenisky

Pohodlné tenisky pre dievčatá.

Detské tenisky overených značiek

Ako teda vybrať zdravotne nezávadné detské tenisky? Detská noha je veľmi chúlostivá na vhodný výber obuvi. Je dokázané, že väčšina detí sa rodí so zdravou nohou a vady nohy si v podstate vypestujú až dlhodobým nosením nevhodných topánok. Čím sú naše deti staršie, tým častejšie siahame práve po športovej obuvi a aj po teniskách. Zabudnime radšej na lacné tenisky z tržnice! Výrobcovia značkových tenisiek sa v poslednej dobe pri detských topánkach zameriavajú práve na ich kvalitu. A na to, aby spĺňali kritériá pre zdravé obutie. Práve detské tenisky často vynikajú nízkou hmotnosťou a priedušnosťou, ktorá je pre detskú nohu maximálne potrebná.

Detské tenisky

Kvalitné tenisky pre komfortnú chôdzu tých najmenších.

Nike ale aj adidas

Značkové tenisky sú vďaka svojmu štýlovému vzhľadu a komfortu obľúbené aj medzi rodičmi. Doprajte ich aj svojim deťom. Detské tenisky Nike Air Max alebo Adidas Superstar sú väčšinou vyrobené z textílie či kože a ponúkajú optimálnu priedušnosť. Vo vnútri topánky sa nachádza vzduchový vankúšik. Ten nielenže ponúka pohodlie, ale predovšetkým spoľahlivo tlmí dopady a nárazy. Značkové detské tenisky tiež niečo stoja, ale vzľadom k ich vlastnostiam sa ich nosenia vypláca. Vďaka svojej unikátnej štruktúre sa vyznačujú vysokou schopnosťou absorpcie nárazov. Účinne zabraňujú poteniu detských nôh a navyše, majú antibakteriálne vlastnosti.

Komentovať