Dámy, viete ako sa správne starať o clip-in vlasy?

clip-in vlasy

Obľúbili ste si aj vy clip-in vlasy?

Nová generácia žien je zvyknutá na skrášľovanie novými technikami a zjednodušenými pomôckami. Takými sú napr. aj clip-in vlasy. Tieto clip-in vlasy sú vlastne umelé alebo pravé ľudské vlasy zapracované do clipov (pukačiek), ktoré si jednoducho pripnete na vlastné vlasy. Pripínajú sa odspodu, aby ste clipy prekryli vrchnými vlasmi a takto vlastne vyzerajú ako vaše vlastné. O takéto vlasy – hlavne tie pravé ľudské – je potrebné sa správne starať, aby vám vydržali a vyzerali čo najlepšie.

Ako sa teda starať o clip-in vlasy

Česanie

Predovšetkým by ste mali clip-in vlasy pravidelne česať a umývať. Na česanie používajte tupírovací hrebeň alebo kefu, ktorá má husté štetinky. Ak si nie ste istá, ako si vybrať zo širokého výberu hrebeňov, môžete sa poradiť s nejakým odborníkom alebo na niektorej z online stránok, ktoré sa zaoberajú clip-in vlasmi. Clip-in vlasy pred aj po každom použití prečešte – jednak za zbavíte zamotaných koncov a tiež sa česaním zbavíte rôznych zbytkov prachu a ľahkých nečistôt zo vzduchu, ktoré sa pri nosení môžu na vlasy nalepiť.

Umývanie

clip-in vlasy

Viete, ako sa o clip-in vlasy starať?

Ďalej umývanie vlasov… Aj priamo pred umývaním je veľmi dôležité vlasy dobre prečesať. Naplňte umývadlo vlažnou vodou a namočte si clip-in vlasy. Pokojne ich namočte celé, no opatrne, aby sa znovu nezamotali (hlavne, ak sú veľmi dlhé). Na umývanie clip-in vlasov použite normálny šampón, aký používate na svoje vlastné vlasy.

(PS: Ak na svoje vlastné nepoužívate kondicionér, zakúpte si jeden – na clip-in vlasy ho budete potrebovať.)

Šampón príliš nemasírujte do clip-in vlasov. Zľahka šampón vtlačte do vlasov, niekoľko krát stlačte po dĺžke (vždy rovnakým smerom) a opláchnite. Ďalej rovnakým spôsobom vneste do takýchto vlasov kondicionér, no skutočne len malé množstvo. Niekoľkokrát stlačte a poriadne opláchnite. Nikdy prstami nemotajte pod vodou tieto vlasy.

Po tom, ako ste clip-in vlasy poriadne opláchli a odstránili prebytočný kondicionér, zľahka ich vyžmýkajte, prejdite hrebeňom a položte plocho na uterák. Nechajte uschnúť prirodzene. Nikdy tieto  vlasy nesušte sušičom. Clip-in vlasy sú síce ľudské, no už sú „neživé“ a preto by ste ich sušičom mohli ľahko spáliť. Rovnako to platí pri rôznych úpravách žehličkou na vlasy. Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, zaobstarajte si kučeravé clip-in vlasy a pri rovných zasa rovné. Clip-in vlasy nikdy nefarbite! Ako som už spomínala, takéto vlasy sú „neživé“ a preto s nimi nemôžete zaobchádzať úplne ako so „živými“.

Komentovať