Dámske tričká – ktorý typ je pre vás ideálny?

Dámske tričká rôznych farieb a strihov majú v každom dámskom šatníku asi to najpočetnejšie zastúpenie. Aspoň v mojom šatníku to tak rozhodne je, pretože tričiek nie je nikdy dosť, napr. dámske tričká športové, pyžamové aj na bežné nosenie a tiež tričká jednofarebné, s pásikmi, bodkami alebo s rôznou potlačou, volánmi, čipkou či riasením… Výber dámskych tričiek je skutočne obrovský, tak sa nemôžeme čudovať, že v našich skriniach, alebo pri balení kufra na dovolenku, nám zaberajú práve rôzne tričká najviac priestoru. Chcete sa však dozvedieť o tričkách aj niečo viac? Napríklad ako si správne vybrať tričko, ktoré vám dokonale sadne a pristane vašej postave, alebo ktoré kúsky by vám rozhodne nemali chýbať v šatníku a tiež kedy je čas definitívne sa rozlúčiť aj stým najúžasnejším a najobľúbenejším tričkom zo zbierky? Tak čítajte ďalej.

dámske tričká

Vybrať si môžete naozaj z bohatej ponuky rôznych materiálov, strihov,farieb, či veľkostí.

Strih, farba a materiál sú rozhodujúcim kritériom

Ak vynecháme fakt, že mnoho ľudí si pri kúpe oblečenia potrpí napr. na značkovú módu, potom je určite tým najrozhodujúcejším faktorom pre výber dámskeho trička jeho strih, farba a materiál. Škála farieb, ale aj strihov je naozaj pestrá, napr. dámske tričká s krátkym, trojštvrťovým, dlhým, netopierím či riaseným rukávom alebo aj bez rukávov. Dôležitý je aj typ výstrihu, napr. guľatý, hranatý, lodičkový, véčkový, s golierikom alebo stojačikom či s viazaním okolo krku. Aby bol výsledný efekt dokonalý a vy ste sa v tričku cítili naozaj komfortne, je výber strihu a farby vždy potrebné prispôsobiť aj typu postavy.

dámske tričká

Možností je naozaj neskutočne veľa.

Dámske tričká – tipy a triky pre každú postavu

Ak vyberáme dámske tričká, je potrebné zvoliť nielen správnu dĺžku a konfekčnú veľkosť, ale aj optimálnu dĺžku rukáva (rukávy by nikdy nemal končiť v najširšej časti ramena či paže) či správny typ výstrihu, ktorý bude našej postave lichotiť. Napr. pre úzke ramená a menšie prsia je ideálny lodičkový výstrih, kým pre objemnejší hrudník je to véčkový typ výstrihu, prípadne dámske tričká so zavinovacím efektom. Univerzálnym riešením sú obľúbené guľaté výstrihy, ktoré pristanú takmer každej žene. A nezabudnite ešte na jeden veľmi dôležitý detail a tým je správne zvolená podprsenka či tvarovacie spodné prádlo pod tričkom.

Komentovať