Dámske topánky – nákupná horúčka

Ako vyzerá váš vysnívaný deň? Oddych, relax, nákupy…?  Je takmer jasné, že ak ste sa narodili ako nežnejšie pohlavie, skôr, či neskôr sa z vás stane nenapraviteľný shopoholik. Je to neškodná diagnóza, s ktorou sa musíte zmieriť.

Topánky sa predávajú samé

obuvExistuje nespočetne veľa predajní s obuvou pre dámy, pánov a pre deti. Sú značky, ktoré si platia reklamu, no v skutočnosti sa topánky (hlavne dámske) predávajú samé. Liečba psychickej nevyrovnanosti (z akejkoľvek príčiny) nakupovaním, je pre ženu tá najlepšia. Ak si nepotrpí na móde a módnych doplnkoch, nakupuje pomôcky do domácnosti alebo pre svoje deti, či priateľov. Pre mužov (nájdu sa aj výnimky) je nakupovanie akousi ďalšou formou povinných domácich prác. Ženy vnímajú nakupovanie ako istú formu sociálnej aktivity, koníček alebo zábavu, niektoré aj ako rekreáciu a tvorivú, kreatívnu záľubu. Nakupovanie začína prípravami niekoľko dní vopred – stretnutie s priateľkami, káva, posedenie na terase, atď. Hlavný deň pozostáva preskúmaním a návštevou niekoľko desiatok predajní s rôznym tovarom, skúšaním i kombinovaním, a poradením sa s niekým blízkym. Takéto ženské nákupy môžu trvať aj celý deň, niekedy aj dva! Po zaplatení nákupov nasleduje debata o tom, či nakúpili správne, alebo o tom, ako výhodne nakúpili a ako sa nevedia dočkať príležitosti alebo dňa, keď si nové veci vyskúšajú. Len máloktorý muž dokáže držať toto tempo.

Bláznivo zaľúbené

Ženy nakupujú čokoľvek. Najobľúbenejšie sú „handry“, topánky a kabelky, ale naozaj, pri nakupovaní sa medze nekladú. Niektoré ženy nakupujú výlučne pre seba. Iným nevadí, ak nakupujú pre iných, dôležité je, že nakupujú! Pre mnohých mužov je to nepochopiteľné. Oni sú praktickí a v rozmýšľaní veľmi jednoduchí a konkrétni. Presný opak žien. Nová doba nám priniesla niekoľko skvelých „pomocníkov“, ako napríklad internetové predajne. Je pravda, že to nie je rovnaké „vzrúšo“  ako nakupovanie v reálnych predajniach, no splní to účel. Takto sa ženy môžu tešiť domov, stihnúť kopec ďalších vecí okolo práce a domácnosti a ak ešte večer pociťujú potrebu nakupovať, napríklad topánky (www.bozske-boty.cz), môžu tak spraviť z pohodlia svojho gauča pred TV, pozeraním svojho obľúbeného seriálu. Najväčším snom takýchto žien je mať kreditnú kartu s nekonečným kreditom. Možno nám budúcnosť prinesie aj takúto slasť. Príjemné nakupovanie dámy.

 

Komentovať