Dámske pyžamo pre kvalitný spánok

My ženy sme zvláštne stvorenia. Pred ľuďmi chceme vyzerať čo možno najlepšie a kým vyjdeme na ulicu, všetko od vizáže, nášho oblečenia, topánok a doplnkov musí byť dokonalé, no len čo zídeme ľuďom z očí, už nás náš vzhľad nezaujíma. Na tom ako vyzeráme a čo máme na sebe, by nám však malo záležať stále a to nie kvôli ľuďom, ale pre svoj dobrý pocit. Tak ako od nášho oblečenia očakávame, že bude pohodlné a štýlové, mali by sme to čakať aj od nášho domáceho oblečenia, ako aj pyžama. Dámske pyžamo je pre kvalitný spánok nesmierne dôležité, rovnako ako dobrá posteľ a matrac. Veď ako by ste sa mohli dobre vyspať v pyžame, ktoré vás ťahá, škrtí či dokonca škriabe na pokožke?

dámske pyžamo

Pohodlné a kvalitné dámske pyžamo

Dámske pyžamo – jedno nestačí

Koľko kusov pyžama máte vo svojom šatníku? A teraz nemám na mysli staré vyťahané tričká, ale skutočné pyžamo, ktoré by ste si so sebou zbalili napríklad na dovolenku či do nemocnice. Zrejme ste sami prekvapení, no len sťažka narátate jedno, prinajlepšom dve pyžamá a to je teda žalostne málo. Ak rátame, že dámske pyžamo by sa malo meniť každé 2-3 dni a kvôli ročným obdobiam potrebujete mať tak letné s krátkym rukávom ako aj teplé pyžamo s dlhým rukávom a možno nejakú zvodnú nočnú košeľu, tak potom by ste mali mať minimálne 5 kusov pyžama. Máte? Asi ťažko. Tak hor sa do obchodov na nákupy, aby ste si doplnili svoje zásoby.

dámske pyžamo

Aj pod perinou sa môžete cítiť luxusne

Ako vyberať dámske pyžamo?

Vybrať si dámske pyžamo, ktoré bude nielen dobre vyzerať, ale sa v ňom bude aj pohodlne spať, nie je žiadna veda. Ponuka obchodov je veľmi bohatá a tak si vyberie naozaj každý. Hlavne myslite na to, že základom pohodlia je vybrať si vhodný materiál, pričom najlepšou voľbou je bavlna, ktorá môže byť s prímesou lycry či elastanu. Veľmi príjemné je aj mikrovlákno, flanel a v letných mesiacoch oceníte satén. Dámske pyžamo by nemalo byť príliš obtiahnuté, práve naopak – pyžamá sú väčšinou voľné a nemali by vás nikde ťahať či škrtiť. Pohodlné pyžamo je také, o ktorom ani neviete, že ho máte na sebe.

Komentovať