Dámske košele – oblečte sa správne na pracovný pohovor!

dámske košele

Dámske košele sú základom dámskeho šatníka

Je veľa rôznych príležitostí v živote, kedy bezradne stojíme pred zrkadlom a skúšame rôzne varianty a kombinácie zo svojho šatníka, ale akosi sa nevieme správne rozhodnúť. Zvyčajne sa to stáva, ak nám na danej udalosti či stretnutí mimoriadne záleží a nechceme nič pokaziť a jedným z takýchto okamihov je bezpochyby aj pracovný pohovor, kedy je naozaj dôležité zanechať dobrý dojem. Otázka prvého dojmu, ktorý pri stretnutiach na ľudí urobíme je veľmi diskutovanou témou… Mal by byť náš vzhľad až taký dôležitý? Alebo majú byť prvoradé vedomosti a skúsenosti? Pravdou je, že či sa nám to páči alebo nie, prvý dojem je dosť rozhodujúcim faktorom pri každom pracovnom pohovore a nesprávnym oblečením môžeme veľa pokaziť. Základom či akýmsi osvedčeným štandardom je vždy nohavicový či sukňový kostým a dámske košele, ktoré by vám v šatníku určite nemali chýbať.

Vyberáme dámske košele na pracovný pohovor

Akú dámsku košeľu si vybrať pre udalosť akou je pracovný pohovor? Jednoznačne jednoduché a decentné dámske košele klasického strihu s primeraným výstrihom v univerzálnej bielej alebo v modrej farbe, ktorou určite nikdy nič nepokazíte. Nápadné vzory či príliš krikľavé farby, prípadne priehľadný alebo športový materiál (napr. džínsovina) na pracovný pohovor rozhodne nepatria. V zásade platí, že čím vyššia je funkcia, o ktorú sa uchádzate, tým viac sa treba posnažiť dodržať zásady etikety obliekania a zvoliť čo najformálnejší, ale zároveň elegantný odev.

S čím skombinovať klasické dámske košele?

dámske košele

Dámske košele sa hodia aj do sukňového kostýmu

Dámske košele už máte vybraté, teraz ešte zvoliť zvyšok outfitu, aby sme vytvorili naozaj dokonalú kombináciu. Dobrým tipom k bielej dámskej košeli môže byť napr. sako a úzka puzdrová sukňa po kolená v tmavomodrej farbe, ako obuv vždy zvolíme uzatvorené klasické lodičky. Prípustný je aj  nohavicový kostým v tmavších farbách, napr. svetlomodré dámske košele skvele doplnia tmavošedý kostým a na škodu nebude ani vzor na košeli v podobe jemných prúžkov.

Komentovať