Pletené dámske kardigány a maxi svetre sa vracajú vo veľkom štýle

Módni experti sa tento rok hrali s históriou a výsledkom trendov pre sezónu jeseň/zima 2017 môžete byť naozaj prekvapené. Zatiaľ čo po minulé sezóny boli IN tak jemné doplnky, ako aj dámske kardigány bez vzorov a v jednej farbe, tento rok to bude úplne naopak. Minimalizmus ostal v úzadí a do popredia sa dostali svetre v štýloch, ktoré mala v skrini nejedna z vašich mám či dokonca starých mám. Pletené, farebné, vzorované, s vysokým golierom, inými slovami trendy z histórie sa vracajú na prvé priečky a to závratnou rýchlosťou.

dámske kardigány

Oversize kardigán s gombíkmi

Dámske kardigány a svetre zo šatníka starej mamy sú vašou inšpiráciou

Po minulé roky platilo, že svetre aj kardigány vám majú sadnúť a lemovať vaše krivky, teda by nemali byť príliš dlhé ani široké. Tohtoročné dizajny módnych návrhárov nás však poriadne prekvapili. Oversize svetre či dámske kardigány po kolená vo veľkosti dvakrát takej, než je tá, ktorú naozaj potrebujete. Vlnené, ľanové či kašmírové svetre prešívané pozlátenou niťou, ozdobené trblietkami či kamienkami. To všetko a ešte viac je túto jeseň opäť štýlové.

dámske kardigány

Maxi svetre sú túto jeseň IN

Pamätáme si, keď sme sa len zopár rokov dozadu smiali zo staromódneho šatníka starej mamy. Boli sme si isté, že táto móda sa už nikdy nevráti. Ako vidíte, mýlili sme sa, a poriadne… Všetko sa vracia späť do obehu, avšak s jednou zmenou navyše. Tomuto štýlu sa tentoraz dostáva omnoho viac pozornosti a uznania, ako kedykoľvek predtým.

Nebojte sa gombíkov ani zipsov

Ak chcete byť oblečená podľa najnovších trendov, siahnite po pletených svetroch, sakách aj kardigánoch, ktorých zapínanie predstavuje veľké gombíky alebo zips. Samozrejme do úzadia netreba odložiť ani známe kúsky, ktoré majú rovný či áčkový strih bez možnosti zapínania. Kto vie kedy prídu zase vhod? Áno, doba sa mení, no móda sa opakuje a to nie len v materiáloch, ale tiež vo farbách, strihoch a vzoroch. Aká je naša rada? Nevyhadzujte oblečenie, ktoré práve budúcu sezónu nebude IN, pretože, verte nám, o zopár rokov budete sa to všetko vráti a vy budete mať o to menej starostí s tým, ako byť trendy a štýlová!

 

Komentovať