Dámske čižmy – čo nájdete v obchodoch

dámske čižmy

Štýlové dámske čižmy na podpätkoch

Dámske čižmy sa stali obľúbeným terčom záujmu módnych návrhárov, pretože pri tomto type topánok majú naozaj širokú škálu možností na vybláznenie svojej tvorivosti, predstavivosti a fantázie. Svedčí o tom aj ich vývoj, to ako sa postupom času menili – či už v oblasti ich vzhľadu alebo funkcie, na ktorú boli určené.

Dámske čižmy – vhodné do každého počasia

Pôvodne boli dámske čižmy určené primárne na nosenie počas zimy práve preto, že boli najteplejšie a najspoľahlivejšie (s tým priamo súvisí aj ich história, o ktorej sa môžete dočítať viac v predchádzajúcom článku s názvom Dámske čižmy a ich história). Dnes ich už však v obchodoch nájdete aj v rôznych iných variáciách pre všetky ročné obdobia – či už je to zima, jar, jeseň alebo dokonca najnovšie aj leto.

Dajte si pozor na materiál

Bohužiaľ, priamo úmerne so zvyšujúcou sa popularitou sa začali meniť aj materiály, z ktorých sú dámske čižmy vyrobené. Prvé čižmy boli vyrobené z (tulenej) kože a tento materiál bol pre ne typický ešte aj o niekoľko storočí neskôr. Dnes už nájdete v obchodoch čižmy z naozaj rôznych materiálov, pričom však koža zostáva stále tým najvhodnejším pre nosenie, najmä počas zimných mesiacov. Preto, ak si potrpíte na kvalitnú obuv, nezabudnite pozerať pri kúpe i na tento aspekt.

dámske čižmy

Členkové čižmy oživia outfit

Pokiaľ ide o vzhľad, je si z čoho vyberať

Rovnako ako aj ich funkcia, rôznorodý je aj ich vzhľad – ak sa vyberiete do obchodov so zámerom kúpiť si nové dámske čižmy, narazíte na ich rôzne podoby. Výška niektorých vám bude siahať po členky – tento druh čižiem je vhodný skôr viac na prechodné ročné obdobia, akými je jar a jeseň a má viac-menej módnu funkciu – skvele oživia každý váš outfit! Ďalšie – najčastejšie sa vyskytujúce čižmy siahajúce po kolená, nuž a tie najextravagantnejšie dámske čižmy, vhodné pre odvážnejšie ženy, siahajú až po stehná.

Komentovať