Cyklo oblečenie

cysklistické-oblečenieCyklistika ako šport zažíva vďaka úspechom slovenských cyklistov ako Peter Sagan alebo Peter Velits na Slovenku veľký boom. Hoci cyklistika ako šport má na Slovensku a v bývalom Československu dlhoročnú tradíciu, Slováci ako by začali znovu objavovať tento šport a čoraz viac sa mu začínajú venovať na rekreačnej úrovni. Cyklistika začína patriť medzi veľmi obľúbené športy a presúva svoju funkciu zo spôsobu dopravy na obľúbený rekreačný šport veľkého počtu Slovákov.

Slováci vo veľkom začínajú nakupovať  nie len bicykle, ale aj cyklo oblečenie a rôzne ďalšie doplnky potrebné a využívané pri športovej aj rekreačnej cyklistike. Pri nákupe týchto produktov je nutné si určiť ako často ich budem využívať a aké požiadavky sú pre mňa dôležité. Niektorý jazdci uprednostňujú drahé dizajnérske kúsky, pre iných je na prvom mieste funkčnosť a komfort.

Každý biker má svoje preferencie a skúsenosti s rôznymi značkami, typmi a preferovanými materiálmi oblečenia. Pokiaľ si začínajúci biker vyberá cyklistické oblečenie je vhodné, aby sa poradil či už so staršími a skúsenejšími bikermi alebo navštívil špecializovanú predajňu, kde mu budú vedieť poradiť. Vhodné je navštíviť obchodníka, ktorý predáva viacero značiek a vďaka tomu vie vyhovieť aj bikerom s nižším rozpočtom. Tu rovnako ako aj v iných oblastiach platí to, že najdrahšie nemusí byť vždy najlepšie. Vhodnejšie je sústrediť sa skôr na druh a vlastnosti použitých materiálov, kvalitu spracovania a komfort pri používaní. Rovnako je vhodné si prečítať aj recenzie iných užívateľov na diskusných fórách. Pri výbere oblečenia na bike treba mať na zreteli aj to, že pri správnej starostlivosti ho môžete využívať niekoľko rokov. Nejedná sa teda o sezónnu a iba módnu záležitosť.

No Responses

Komentovať