Cyklistické rukavice

Ako začínajúci biker som dlho nechápal na čo môžu byť dobré cyklistické rukavice a prečo ich všetci jazdci používajú. Po tom ako som prešiel z bežného vozenia sa po ulici v rodnej dedine na lepší a kvalitnejší bike a začal som jazdiť v okolitých lesoch, začal som ich zmysel viac chápať.

cyklisticke oblecenieNajskôr som si myslel, že stačia lacnejšie cyklistické rukavice z výpredaju kúpené bez skúšania a všetko bude fajn. No skúsenosť bola úplne iná. Na rukách sa mi po niekoľkých hodinách jazdenia v lese spravili neskutočne bolestivé mozole a rukavice putovali veľmi rýchlo do smetného koša. Tak som sa znova vrátil k jazdeniu bez rukavíc. Ako mi pribúdali skúsenosti a trasy hlavne zjazdov boli náročnejšie som začal mať problém s citlivosťou rúk a začali ma ruky bolieť. Tak som zisťoval od kamarátov bikerov prečo by to mohlo byť. Dostal som veľmi jasnú a rýchlu odpoveď. Kúp si cyklistické rukavice a problémy prestanú. Samozrejme som im neveril, ale nakoniec som si povedal, že to skúsim.

 

cyklo oblecenie

Zašiel som teda do predajne, kde som kupoval aj bike a spýtal som sa známeho predavača čo by mi odporučil. Ten sa ma spýtal aký mám bike, ako často jazdím a kde najčastejšie a podľa toho mi ukázal štyri typy rukavíc. Ja som zobral prvé z kraja a natiahol som si ich veľmi jednoducho na ruku s dostatkom voľnosti. Predavač mi vysvetlil, že cyklistické rukavice musia byť čo najtesnejšie. Takže som si našiel z ponuky také, ktoré som ledva natiahol na ruku a na odporúčanie predavača som si ich kúpil.

Hneď po príchode domov som sa ustrojil a išiel rukavice otestovať. Zážitok bol skvelý. Rukavice sedeli, tlmili vibrácie a čo bolo najlepšie po jazde som nemal žiadne mozole a ruky ma citeľne menej boleli. Už súhlasím aj ja, že rukavice sú základným prvkom výbavy každého bikera.

Komentovať