Cyklistické oblečenie do chladného počasia pre ženy

cyklistické-oblečenie

Cyklistické oblečenie pre ženy

To, že končí leto a počasie sa zo dňa na deň ochladzuje, neznamená, že bicykel treba odložiť do garáže na zimný spánok. Ak zvolíte správne cyklistické oblečenie, ochránite sa nie len pred chladom ale aj pred nepriaznivým počasím – mrholenie, dážď, krúpy, sneh. A pre väčšiu motiváciu, hodinka bicyklovania za chladného počasia, sa rovná dvom hodinám šliapania za teplého, slnečného dňa.

Udržanie tepla závisí od jednotlivých vrstiev cyklo oblečenia

Ak sa teda rozhodnete, že chladné počasie vás od bicyklovania neodradí, ale taktiež nechcete počas jazdy mrznúť, musíte klásť dôraz na vhodné cyklistické oblečenie. Bežne v zime nosíme niekoľko vrstiev oblečenia. A to platí aj pri bicyklovaní. Spodnú vrstvu by malo priliehavé tvoriť tričko s dlhým rukávom, ktoré okrem toho, že vás udržuje v teple, absorbuje pot, ktorý koža počas fyzickej aktivity vylučuje. To zabraňuje zachladnutiu, pri zastavení. Samozrejme, aby cyklistické oblečenie túto funkciu spĺňalo, musí byť vyrobené z kvalitného materiálu, vlny alebo umelého vlákna.

Ďalšou vrstvou do chladného počasia by mala byť softshell bunda, ktorá je vetruvzdorná, priedušná, udržuje teplo a do veľkej miery je aj nepremokavá. Softshellové bundy sa tešia čoraz väčšej obľube, pretože okrem bicyklovania ich využijete aj pri iných činnostiach. Tieto dve vrstvy by vám do chladnejšieho počasia mali vystačiť, no ak ste príliš zimomravé, môžete medzi ne ešte jednu pridať.

Cyklistické oblečenie doplňte teplými cyklo nohavicami

Aby ste udržali v teple aj nohy, skúste sa poobzerať po nohaviciach z priedušného membránového materiálu na prednej strane a zatepleného materiálu na zadnej. Netrápte sa ak v nich pred zrkadlom nevyzeráte ako modelky, veď keď budete sedieť na bicykli, ostatní vás aj tak budú vidieť len zboku. A ak máte predsa len komplexy, môžete si na ne ešte obliecť cyklo shortky. Aby ste pri jazde chránili aj ľadviny, odporúčam softshellové nohavice s trakmi.

V neposlednom rade, medzi cyklistické oblečenie pre udržanie sa v teple patria aj cyklo rukavice, ktoré vás chránia pred omrzlinami, ale taktiež zvyšujú stabilitu na bicykli, ďalej bufandy hrdlo, ponožky, cyklo obuv. Cyklistické oblečenie slúži pre vaše pohodlie, tak ho nepodceňujte.

cyklistické-oblečenie

Rukavice Fox pre ženy

Komentovať