Cúvacie kamery do auta ako najlepší sprievodcovia na cestách

Cúvacie kamery do auta ako najlepší sprievoSituáciu na cestách nemožno nijako predvídať. Nech ste už akokoľvek obozretní a ohľaduplní, dianie vôkol vás sa môže v sekunde zmeniť. To všetko vplýva nielen na spôsob manévrovania vpred, ale aj na vaše cúvanie. Každému to inak trvá, náš reakčný čas na dianie vôkol auta sa mení… Našťastie, mení sa aj ponuka doplnkového príslušenstva, a tak si už dnes môžeme vyberať najlepšie cúvacie kamery do auta.  

cúvacie kamery do auta
Cúvacie kamery do auta pre AUDI, VW, Škoda – rukoväť kufra

Aký je ich hlavný účel?  

Cúvacie kamery do auta poznáme aj pod pojmom spätné alebo parkovacie. Ich hlavnou funkciou je vysielať signál a prijímať informácie o dianí za vozidlom. Komunikácia medzi zariadeniami prebieha bezdrôtovo alebo pomocou kabeláže, pričom používate univerzálne verzus špeciálne cúvacie kamery do auta.  

Čo je však najdôležitejšie pre správne používanie tohto zariadenia? Cúvacie kamery do auta vaše nervy najviac preskúšajú pri výbere vhodného miesta a spôsobu inštalácie. S kamerami sa najviac stretávame nad alebo pod ŠPZ, resp. na inom mieste, kde im je umožnený optimálny rozsah pre detailnú viditeľnosť. Prvou podmienkou pre cúvacie kamery do auta sa preto stáva kvalitná optika. Vysokou trvácnosťou sa vyznačujú sklenené šošovky, ktoré okrem odolnosti voči otrasom a poškrabaniu zachytávajú obraz aj za zhoršených svetelných podmienok. Novšie modely vyhodnocujú obraz v rozpätí 120 – 170 °.  

cúvacie kamery do auta
Cúvacie kamery do auta a parkovacie senzory

Cúvacie kamery do každého auta  

V základnom balení získava užívateľ spolu s cúvacou kamerou napájací kábel, video kábel, schému a podrobný návod na použitie. Postupujeme tak, že cúvacie kamery do auta prepojíme pomocou video kábla s monitorom. Ten bude podrobne zachytávať, čo sa deje vôkol vozidla. Priestor za automobilom sa vám na monitore zobrazí hneď po zaradení spiatočky.  

Moderné kamery disponujú trajektóriou (presne zobrazuje aktuálnu vzdialenosť vozidla od prekážky) a zároveň zaznamenávajú akýkoľvek pohyb. Môže ísť aj o tie najmenšie, ale najviac znemožňujúce bezpečné cúvanie. Určite nám dá každý za pravdu, aké náročné je rozlíšiť a vyhnúť sa lopte, bicyklu, človeku nižšieho vzrastu (dieťaťu) v pohybe. A presne na tieto účely používame cúvacie kamery do auta!  

Komentovať