Zamerané na výhody cúvacej kamery bezdrôtovej

Vyskúšali ste už rôzne kamerové sety pre bezpečné parkovanie, no so žiadnym ste neboli príliš spokojní? Stále ste mali pocit, že nie sú dostatočne vybavené na to, aby zabránili stretu vášho auta s prekážkou? Dajme STOP všetkým pochybnostiam a tieto zariadenia vyberajme s väčším prehľadom. Umožní vám to najmä kvalitná cúvacia kamera bezdrôtová s ďalšou praktickou výbavou.

Pre mnohých užívateľov najlepší výber predstavuje cúvacia kamera bezdrôtová upevniteľná na spätné zrkadlo. Na to, aby ste mali dokonalý prehľad o prekážke, potrebujete zariadenie so širokým uhlom záberu a v kvalitnom obraze. Odporúčaná veľkosť farebného LCD displeja je aspoň 4,3 palcov.

Cúvacia kamera s nočným videním

Základné funkčné vlastnosti

Štandardné rozlíšenie je 480 TV riadkov. Cúvacia kamera bezdrôtová je vybavená na montáž v zadnej časti vozidla. Má poskytnúť obraz s uhlom záberu aspoň 120°. Novšie modely dosahujú hodnoty až do 170°. Ak pravidelne cestujete za náročných podmienok a v neznámom alebo ťažko dostupnom teréne, pre zvýšenú bezpečnosť odporúčame cúvaciu kameru bezdrôtovú s pomocnými dynamickými trajektóriami.

Bežne dokážu tieto novšie modely odolávať nepriaznivej prevádzkovej teplote, a to od -10 až do 50 °C. Tým, ktorým záleží aj na bezchybnom dizajne, dávame do pozornosti cúvacie kamery bezdrôtové s hmotnosťou do 400 g a s rozmermi približne 27 x 23 x 31 mm.

 Čo sa týka samotného spätného zrkadla, na jeho funkčných kvalitách sa to ani po napojení s cúvacou kamerou bezdrôtovou negatívne neprejaví. Naďalej zaisťuje bezpečný zrkadlový obraz. Konkrétne, pracuje sa zväčša s dvomi napájacími káblami. Prvý sa prepája so samotným cúvacím zariadením a druhý môžete spojiť s rôznymi externými zariadeniami. Najčastejšie ide o DVD, GPS alebo fotoaparát. Drahšie modely disponujú kabelážou nielen na prepojenie s bezdrôtovým vysielačom a napájaním, ale aj kabelážou na priame pripojenie (bez bezdrôtového prenosu signálu).

Cúvacia kamera s montážou nad ŠPZ s nočným videním

O cúvacích kamerách bezdrôtových vieme aj toto!  

Ďalšie zaujímavé výhody predstavujú univerzálne modely. Rýchlo ich domontujete na rôzne typy vozidiel. Pozor však musíte dávať na to, aby ste montážou nepodporili nejasný, tienený výhľad na prekážky. Je preto vhodné umiestniť ich v priestore nad, alebo pod ŠPZ. Len tak  sa navýši pravdepodobnosť presného vyhodnotenia vzdialenosti vozidla od prekážky. Cúvacia kamera bezdrôtová sa automaticky zapne hneď po zaradení spiatočky. Aké jednoduché, však?!          

Komentovať