Cúvacia kamera s inovatívnymi funkciami vás už viac nenechá na pochybách

Mohli by sme povedať, že pri cúvaní sa „každé oko“ počíta. Aj keď si myslíte, že v novších modeloch áut máte bezpečnejší výhľad na každú stranu, vôbec tomu tak nemusí byť. V aute nie je času na úvahy či rôzne špekulácie, a preto je jedným z najlepších riešení cúvacia kamera s prídavnými funkciami. Ideálne je zvoliť takú, ktorá pasuje na všetky druhy vozidiel a jej ovládanie, respektíve montovanie vám zaberie minimum času.

cúvacia kamera
Vďaka cúvacej kamere bude nielen vaše cúvanie, ale aj parkovanie omnoho jednoduchšie.

Cúvacia kamera – naše tretie oko?

Cúvacia kamera musí jednoducho dovidieť tam, kde už ľudské oko nedokáže, a preto je na pleciach výrobcov, aby prezentovali modely s najvyšším stupňom ochrany. Jednou z najdôležitejších technických špecifikácií je vodotesnosť, prachotesnosť a odolnosť voči poškodeniam zvnonku. Takáto cúvacia kamera nie je teda len pomôckou na dostatočný rozhľad za zníženej svetelnosti alebo až v úplnej tme, ale produktom so skutočne dlhodobou životnosťou.

Moderná cúvacia kamera má svojim užívateľom zabezpečiť ostrý obrazový prenos, čím sa zvyšujú nároky aj na kvalitnú optiku a senzor. Pri rozlíšení 648 x 488p vám musí byť jasný každý detail v blízkosti vozidla. Kvalita vykresleného obrazu sa zvyšuje podľa toho, čím sú vybavené vnútorné aj vonkajšie šošovky. Ak sú z odolného skla a zároveň povrch celej cúvacej kamery pozostáva z hliníkovej zliatiny, ste o krok bližšie k bezpečnejšiemu cúvaniu.

cúvacia kamera
Jednoduchá inštalácia, ktorá vám prinesie skvelé výsledky.

Prídavné funkcie a jednoduché ovládanie každej modernej cúvacej kamery

Sami len ťažko dokážeme odhadnúť, či sme v náročnejších terénoch dostatočne vzdialení od susedného auta alebo inej pevnej prekážky. Vtedy nám príde vhod cúvacia kamera so širokouhlým záberom v rozpätí až 170°. Komfort v používaní sa zvyšuje aj pri praktickom uchytení kamery v kĺbiku, ktorým možno otáčať a nastavovať do rôznych uhlov pohľadu.

Ak je vaša cúvacia kamera správne namontovaná a prepojená s monitorom, aktivuje sa ihneď po zaradení spiatočky. Faktom je, že nové modely sú vybavené LED diódami, čím je obraz jasnejší a rovnako detailný aj za minimálnej viditeľnosti. Odporúčame nešetriť na prídavných funkciách a dopriať si pôžitok z jednoduchšieho cúvania aj vďaka zabudovanému pohybovému senzoru TPS. Čiary na monitore sa zakaždým vytáčajú podľa pohybu vozidla a vás usmerňujú v riadení pri každom cúvaní. Ideálne pre každého vodiča, ktorému záleží, aby aj dnes došiel bezpečne do cieľa.   

Komentovať