Cukrárenská pec dodaná na kľúč

Príprave a pečeniu rôznych cukrárenských výrobkov doma alebo časom aj pre iných na predaj sa venujú mnohé gazdinky. Nie je to nič výnimočné. Vždy boli a budú nadšenci, ktorí dodávajú čerstvé, chutné a stále žiadané doma vyrobené a upečené maškrty. Na svadby, torty na oslavy narodenín detí alebo aj kary. Pripravované v domácich podmienkach často ani nie v tej najvhodnejšej cukrárenskej peci. Dnes sa v tejto oblasti dá aj úspešne podnikať a mnohí si dokonca otvoria živnosť, vypracujú si podnikateľský zámer, nájdu vhodné priestory. A okrem iného, ako sú povolenia od hygienikov a miestnych úradov, riešia postupne aj vybavenie svojej novej cukrárne, kaviarne alebo baru. Niektorí odvážlivci si to riešia vo vlastnej réžii. Majú svoju vlastnú predstavu, počítajú s pomocou svojich priateľov a členov rodiny. Iní sa rozhodnú od úplného začiatku spolupracovať s nejakou projektovou agentúrou pôsobiacou v tejto sfére gastronomického podnikania.

cukrárenské pece
Cukrárenské pece sú v novej prevádzke nevyhnutnou položkou

Cukrárenské pece ako súčasť 3D modelu

Pred samotným založením vlastnej cukrárenskej výroby alebo cukrárne je doslova existenčnou nutnosťou prepočítať si návratnosť vynaložených investičných prostriedkov. Založenie cukrárne nie je malou finančnou záležitosťou. Okrem samotného vybavenia prevádzky rôznym cukrárenskými strojmi, sa pri zariaďovaní prevádzkarne musí myslieť na každý detail. Zavedenie tečúcej vody do viacerých miest, oddelená toaleta pre zamestnancov a zákazníkov, osobitný priestor pre pracovné veci a prostriedky na upratovanie. Hygienikov bude určite zaujímať aj kvalita kachličiek v prípravovni a pokiaľ si budete vyrábať svoje vlastné cukrárenské výrobky pečené vo vlastných cukrárenských peciach, potom aj tieto výrobné priestory musia spĺňať prísne hygienické normy. Za zamyslenie stojí spolupracovať architektom a interiérovým dizajnérom. Podľa vašich predstáv vytvoria projektové  výkresy, prekonzultujú potrebné veci s odborníkmi zo stavebného úradu aj hygieny. Zoznámia vás s 3D modelom vašej novej cukrárne alebo cukrárenskej výrobne.

Bez cukrárenskej pece to ale nepôjde

Samotné vybavenie cukrárne alebo cukrárenskej výrobne strojmi, cukrárenskými pecami, chladiacimi vitrínami, chladiacou technikou a nábytkom vyžaduje ďalšie dôležité investičné rozhodnutia. Nie je toho skutočne málo, samotné nadšenie obyčajne nestačí. Dôležitá je organizácia práce priamo v prevádzke, ergonomické rozvrhnutie daného pracovného priestoru. Nebude teda aj pre vás rozumnejšie a prezieravejšie dať si urobiť projekt a objednať si u skúseného dodávateľa vašu cukráreň doslova na kľúč?

Komentovať