Čo ukrývajú dámske kabelky

kabelka

Čo všetko by sa mohlo zmestiť do takejto kabelky?

Napratané dámske kabelky sú pre mužov nepochopiteľná vec. Aby prežili na ulici, všetko čo im treba sú peňaženka, kľúče a telefón. Pokiaľ sa im to nezmestí do vrecák, zvyknú nosiť malú kapsičku, upevnenú na opasku. Čo teda okrem týchto základných vecí, ženy potrebujú aby sa mohli vydať do ulíc?

Starostlivosť o vzhľad na prvom mieste

Prvé, čo asi každého napadne, je make-up. Samozrejme. Ten nemôže chýbať v žiadnej kabelke. Ženy chcú byť krásne v každom okamihu a nato potrebujú svoje pomôcky. Púdre, rúže, linky alebo ceruzky na oči a neviem čo všetko možné. Veľa žien sa napríklad maľuje v aute cestou do práce, preto spomenuté veci sú proste základným vybavením každej kabelky. Zrkadielko taktiež nemôže chýbať, veď predsa vizáž treba kontrolovať každú chvíľu. Okrem toho povinnou výbavou je určite aj hrebeň. Veď, čo keď bude náhodou fúkať vietor a rozhádže účes, ktorý stál nemalú námahu. Do kozmetickej výbavy dámskej kabelky patria aj dezodoranty či antiperspiranty, a samozrejme parfumy alebo voňavky.

Hygienické pomôcky pre každý prípad

Samozrejme byť ženou znamená, že každý mesiac zavíta návšteva. Dobre je byť pripravená v každej chvíli, veď, čo keď sa dostaví skôr, alebo pomoc bude potrebovať nejaká kamoška. Preto dámske kabelky pravdepodobne budú obsahovať aj hygienické pomôcky pre ženy.

kabelka

Poruke treba mať všetko potrebné

Keď už hovoríme o hygiene, ženy v kabelkách často nosia antibakteriálne gély alebo vlhčené vreckovky. Baktérie na nás číhajú na každom kroku, preto je dobré udržať si ruky čisté aj v prípade, že k dispozícii nie je umývadlo a mydlo. Okrem toho sú povinnou výbavou hygienické vreckovky. Okrem fúkania nosa sú praktické aj v prípade, že na toalete na ktorú idete chýba papier.

V každej dámskej kabelke určite nájdete žuvačky či mentolky. Pocit sviežeho dychu je nenahraditeľný a dobrý dojem to robí aj pri kontakte s ľuďmi. Okrem toho žuvačky podporujú myslenie, čo nie je na zahodenie a po jedle pomáhajú čistiť zuby. Niektoré ženy to berú ešte vážnejšie a preto si v kabelke nosia zubnú kefku a pastu.

Intelektuálky rady čítajú a zapisujú

Knihy a alebo ebooky sú dobrým spoločníkom do vlaku či autobusu. Zápisníky a diáre zas slúžia pre lepšiu organizáciu. Toto sú tiež elementy, ktoré kabelky obsahujú, a ktoré pridávajú na ich váhe. No zaručujem, že okrem spomenutého toho dámska kabelka skrýva ešte oveľa viac.

 

Komentovať