Čo s načatou dovolenkou? Vyberte sa na výlet loďou!

Po chladných sychravých dňoch sa každý teší na leto, slnko a nejakú plážovú dovolenku. Keď sa však dostanete do vysnívanej destinácie, niekedy máte pocit, že sú tie dovolenky stále o tom istom a túžite po zmene. Každé mesto či krajina má niečo výnimočné, no priebeh dovolenky sa nemení a tí aktívnejší turisti vedia, že v každej krajine môžu spraviť niečo výnimočné pre svoje zážitky aj oni sami. Hľadáte čo vám ponúkne mesto a čo s načatým časom. Jednou z možností pre zmenu môže byť výlet loďou.

Výlet ľodou

Skoro každá prímorská oblasť má aspoň jednu spoločnosť, ktorá ponúka 1-dňový výlet loďou

Čo ponúka výlet loďou?

Takmer každá dovolenková prímorská oblasť má aspoň jednu spoločnosť, ktorá ponúka 1-dňový výlet loďou. Ak ste v destinácii, ktorej súčasťou je súostrovie (napr. Karibik), zväčša ide o výlet loďou po okolitých ostrovoch. V opačnom prípade sa loď vyplaví do určitej vzdialenosti, zotrvá tam niekoľko hodín a potom sa priplaví naspäť. Takýto výlet loďou môže byť veľmi zábavný a zaujímavý. V cene je väčšinou aj nejaké občerstvenie a niečo „pod zub“. Podľa toho v akej destinácii sa nachádzate, z lode je možné pozorovať napr. delfíny alebo kosatky či žraloky. Ak sa vyberiete na výlet menšou loďou do plytkejších vôd, ponúkajú sa tu možnosti kúpania, potápania, šnorchlovania, pričom môžete spoznávať podvodný koralový svet.

Výlet loďou

Menšie lode ponúkajú väčšinou aj možnosť kúpania, potápania či šnorchlovania

Potešte svoju polovičku

Ak ste si na vašej dovolenke na exotickom ostrove plánovali prenajať si auto a spoznať tak celý ostrov, výlet loďou je opäť jedna z možností ako túto vašu cestu ozvláštniť a spríjemniť. Pre mnohých je to dokonalá predstava súkromnej romantickej plavby, ktorá nie je neuskutočniteľná. Na mnohých miestach si môžete prenajať loď sami (ak máte lodný vodičský preukaz) alebo loď spolu s vodcom a sprievodcom zároveň. Táto možnosť sa tiež niekoľko krát osvedčila ako originálny darček a prekvapenie pre milovanú osobu. Neváhajte a oslaďte si svoju najbližšiu dovolenku s výletom na lodi. Možno práve to bude to pravé, čo vám doteraz k dokonalému relaxu na dovolenke chýbalo.

Komentovať