Čierna kabelka v nadčasovom tóne

Keď sa povie čierna kabelka, niekto si predstaví klasický kúsok hladkej kože, jednoduchú kabelku na rameno, niekto malú čiernu crossbody, iný veľkú shopper tašku, dámy malú semišovú spoločenskú kabelku… Skrátka čierna kabelka nie je obyčajný kúsok do šatníka. Je to univerzálna a svojím spôsobom magická položka, ktorá dodáva každému outfitu štipku elegancie. Čierna je totiž predovšetkým farba vkusná a nadčasová. Na druhej strane, ak sa k nej pridajú výrazné prvky, môže byť aj extravagantná. Predovšetkým je však stále žiadaná.  

čierna kabelka
Štýlová čierna kabelka od Bugatti

Malá veľká čierna kabelka 

Nie nadarmo sa vraví, že čierne kúsky v šatníku – či už ide o čierne šaty, čierne tričko, čierne topánky – patria k základnej módnej výzbroji ženy. Inak na tom nie je ani spomínaná čierna kabelka. Na jej zladenie s Vaším vzhľadom nepotrebujete fantáziu ani nejaké extra schopnosti. Stačí ju vybrať v správnom materiálovom zložení, vo vyhovujúcom tvare a s funkčnými dekoráciami. Ľahká „šuštiaková“ kabelka, teda tá z textilného alebo zo syntetického materiálu, bude skvelá na nákupy či na výlety, kde treba nosiť napr. občerstvenie. Jej priestor sa Vám zíde. Syntetický materiál / imitácia kože skvele ukážu na stredne veľkých kabelkách do ruky. Nie je nič lepšie ako ráno nerozmýšľať, ktorá kabelka sa Vám hodí do práce! Ak máte večer spoločenskú schôdzku, pripravte si malú čiernu semišovú kabelku – napríklad s originálnou retiazkou namiesto ramienka.  

Kvalitná kožená kabelka zachráni každú udalosť a nemusí Vám ani byť ľúto pomerne veľkej investície. Veď kožené kabelky tiež podliehajú mnohých zľavovým akciám a ak budete mať šťastnú ruku, nájdete si takto veľkú praktickú kabelku či štýlovú crossbody za super cenu.  

Pánska čierna taška je pomerne jasná voľba na väčšinu príležitostí. Platí to od malých etue tašiek cez crossbody, aktovky až po veľké cestové tašky.  

čierna kabelka
Noelia Bolger čierna kabelka

Doplnky sú základ 

Silu doplnkov rozhodne netreba podceňovať. Ak ladia alebo zapadnú do outfitu, veľmi ich neriešite. Ak však z neho kričia alebo nevhodne na seba upozorňujú, nemusí to byť dobrá vizitka pre ich nositeľa /nositeľku. Preto ich, rovnako ako topánky alebo odevy, treba vyberať s citom. Klasické jednofarebné modely pritom vždy prevážia nad tými multicolor. Jedno je však isté – výber je pestrý a pri kúpe toho správneho modelu sa už nemusíme obmedzovať. 

Komentovať