Čiapka ako doplnok

Dámska a pánska móda sa nezaobíde bez módnych doplnkov akými sú napríklad okuliare, šatka, opasok, hodinky alebo taký klobúk či čiapka. Niekto si bez čiapky nevie jeseň a zimu ani predstaviť, zatiaľ čo iný môže mať pocit, že mu žiadna pokrývka hlavy nepristane. Podľa môjho názoru však čiapky pristanú každému, len treba nájsť tú správnu pre seba. Trh ponúka nekonečne široký výber, kde si všetci prídu na svoje. Čiapka to nie je len ochrana hlavy pred tuhou zimou a vetrom, čiapka je predovšetkým dôležitý módny doplnok, ktorý dokáže oživiť nejeden smutný či jednoduchý outfit. Stačí pletená čiapka a šál vo výraznej farbe a zaujímavom dizajne a na ulici budete neprehliadnuteľní.

ciapky

Tak ako všetko aj čiapky podliehajú módnym trendom.

Ktorá čiapka je tá pravá pre mňa?

Čiapka vám nielen musí dokonale sedieť na hlave, ale vám musí aj svedčať. Veľa záleží od vašej postavy a veku – pokiaľ máte plnšiu postavu a nejakými kilečkami navyše, určite si nekupujte malé čiapky. Celkový dojem by bol nesúmerný a vyzerali by ste smiešne. Správnou voľbou pre vás bude väčšia , zatiaľ čo útlejšej postave pristanú čiapky menších rozmerov. Riadiť by ste sa mali aj vašim vekom a pokiaľ ste napríklad v strednom veku, čiapky s brmbolcami prenechajte radšej mladším ročníkom. Samozrejme to neznamená, že nosiť už môžete len nudné čiapky – kľudne si zaobstarajte čiapku v živých farbách a zaujímavom prevedení, ktorá vám pristane a možno aj uberie nejaký ten rok.

ciapka

Čiapky dnes už nie sú len o funčnosti, no predovšetkým o štýle.

Čiapka pre každý šatník

Dámska móda, oblečenie a doplnky snáď zaujíma každú správnu ženu, ktorá sa chce páčiť a vyzerať dobre. Čiapka by preto nemala chýbať v žiadnom šatníku a čím viac ich máte, tým lepšie pre vás a vaše uši. Úplným základom by mali byť klasické pletené čiapky, ktoré príjemne hrejú aj v tej najväčšej zime a sú neskutočne mäkučké. Veľkým trendom sa opäť stali čiapky z kožušiny – najlepšie umelej, aby ste ušetrili život nejednému zvieratku. Kožušinové ušanky vám navyše dokážu zachovať neporušený účes, neelektrizujú vlasy a perfektne zohrejú aj to najzamrznutejšie uško. Pekným kúskom sú aj vlnené baretky – pristanú každému účesu a veľmi ľahko ich zladíte s akýmkoľvek outfitom.

Komentovať