Chystáte sa na grécke ostrovy? Tu je niekoľko tipov

Grécke ostrovy sú pre turistov a návštevníkov známou a vyhľadávanou cieľovou destináciou. Je ich naozaj dosť, uvádza sa zoznam až do troch tisícok ostrovov a ostrovčekov. Nie všetky sú vhodné pre turistiku a z administratívneho hľadiska sú rozdelené do siedmich oblastí. Sú to Iónske ostrovy, Saronic ostrovy, Sporady, ostrovy Severovýchodného Egejského mora, Cyclades, Dodecanese ostrovy a nakoniec je to ostrov Kréta. Chystáte sa na dovolenku do Grécka a chcete si pozrieť a vychutnať aj niektoré zo známejších gréckych ostrovov?

Perla Lefkada

Grécky ostrov Lefkada sa nachádza v Iónskom mori južne od Korfu a severne od Kefalonie. Sú tu vraj najkrajšie pláže v Grécku a neporušený grécky vidiek. Ostrov vyniká svojou krásnou prírodou, kde  z azúrového mora stúpajú strmé vápencové útesy. V úrodných údoliach sa pestujú citrusové plody, olivy, hrozno a zelenina. Hornaté vnútrozemie ostrova si zachovalo typický grécky charakter a farebnosť. Na gréckom ostrove Lefkada si môžete vychutnať windsurfing, cykloturistiku, potápanie a mnoho ďalších vodných športov.

grécke ostrovy

Na ostrovoch nájdete nádherné miesta.

Ostrov Kréta je najväčší

Ostrov Kréta je najväčší a najrozmanitejší zo všetkých gréckych ostrovov. Divoké pobrežie, dlhé pláže a hory dosahujúce výšok takmer 2500 metrov. Malé zátoky, úrodné roviny, malebné rybárske dediny a ťažko dostupné osady vysoko v horách. Na jar sú vrcholy stále pokryté snehom, zatiaľ čo nížiny sú doslova plné pestrej divokej flóry. Môžete si vychutnať pešiu turistiku, okúzľujúce potápanie sa a v hlbokých horských roklinách sa môžete po celé dni potulovať. Najslávnejšia je Samaria, ktorá je najdlhšou roklinou v celej Európe.

grécke ostrovy2

Grécke ostrovy ponúkajú skutočne krásne pláže.

Grécke ostrovy sú plné archeológie

Ostrov Kos je je známym aj tým, že tu žil a pracoval  najslávnejší lekár Grécka – známy Hippocrates. Ostrov s príjemným podnebím a krásnymi plážami je plný zaujímavých archeologických nálezísk. Je preto veľmi obľúbený medzi dovolenkármi nielen pre prírodné krásy, ale aj pre historické pamiatky. Je vzdialený len pár kilometrov od tureckého pobrežia.

Komentovať