Chcete mať nohy v suchu? Pomôže vám impregnačný sprej!

S príchodom jesenných dní sa mení počasie a dážď či blato sú na dennom poriadku. Aby ste boli spokojní, s nohami pekne v suchu, mali by ste venovať svojim topánkam náležitú pozornosť. Nestačí ich však len umyť a vysušiť, ale základom je správna impregnácia obuvi.

Čo rozumieme pod cudzím slovom impregnácia?

Impregnačný sprej znamená ošetrenie obuvi proti vode, pričom voda nevsiakne do topánky, ale jednoducho stečie po povrchu. Aj tie kvalitné a nie najlacnejšie topánky vám budú dobre a dlho slúžiť len vtedy, ak ich budete pravidelne impregnovať. Impregnácia totiž slúži aj ako ochrana proti špine a posypovej soli.

impregnačný sprej

Chráňte si topánky impregnačným sprejom

Rozhodujú informácie a materiál

Ak si nie ste istí, čím zakúpenú obuv impregnovať, radšej sa informujte v obchode, prípadne si vyhľadajte potrebné informácie na príbalovom letáku, či na internete. Existujú impregnačné spreje ale aj krémy a vosky. Obuv býva už od výroby totiž naimpregnovaná a je potrebné použiť čo najpríbuznejší prípravok. Predídete tak možnému poškodeniu obuvi skôr, ako ju začnete vôbec nosiť. Čo sa týka materiálu, tak textilné, syntetické a kombinované materiály je najlepšie použiť impregnačný sprej. Na hladkú useň môžete použiť okrem sprejov aj impregnačné roztoky. Drsnú (brúsenú) kožu impregnujte voskom, prípadne, ak máte odporučenie od výrobcu, tak olejom.

impregnačný sprej

Aj vaše lodičky si vyžadujú starostlivosť

Ako použiť impregnačný sprej?

Ak ste si vybrali pre vašu obuv ten správny impregnačný sprej, nemali by ste zabudnúť, že nanášať ho treba len na obuv čistú a suchú. Impregnačný sprej sa nanáša vo vzdialenosti cca 20 -30 cm. Obzvlášť na nové topánky je vhodné nanášať impregnáciu opakovane v troch vrstvách. Po nanesení prípravku na obuv počkajte, kým ho materiál vsaje a znova naneste ďalšiu vrstvu. Dôležité ale je, aby impregnácia pred nanášaním ďalšej vrstvy nevyschla. Aj pri permanentnom používaní dámskej či pánskej obuvi stačí, ak vykonávate impregnáciu obuvi raz za 2 až 3 týždne, prípadne vtedy, ak cítite, že už nejaká tá kvapka sa dnu dostala. V súčasnosti je na trhu už množstvo prípravkov na impregnáciu obuvi a to v rôznej kvalite. Kvalita je však prispôsobená cene a preto sa na impregnácií obuvi šetriť neoplatí.

Komentovať