Cestujeme do Neapolu – Last minute Taliansko

Last minute Taliansko je najlepšia voľba pre last minute dovolenku. Taliansko sa nachádza relatívne blízko Slovenska, čiže si tam môžete odskočiť aj v prípade, že jednoducho potrebujete zmeniť prostredie hoci len na predĺžený víkend. Hádam každý mi dá za pravdu keď napíšem, že doma si človek neoddýchne tak dokonale, ako keď úplne zmení prostredie. Neapol je mesto sopečnej drámy a poskytuje dokonalé podmienky pre krátkodobý (ale aj dlhší) odpočinok.

Neapol

Aj keď je Neapol tretie najväčšie mesto v Taliansku, patrí k tým tichším a kľudnejším.

Last minute Taliansko – dovolenka v Neapole

Dovolenka last minute Taliansko predstavuje Neapol. Keď sa povie dovolenka v Taliansku, mnohí si hneď pomyslia na Rím či Miláno. Toto sú však aj najrušnejšie mestá a niekedy si človek chce vychutnať v cudzej krajine len ticho, pohodu a ničím/nikým nerušenú pravú atmosféru. Druhé negatívum sú vysoké ceny. V najnavštevovanejších mestách a najpopulárnejších letoviskách sa tomu nevyhnete. Neapol sa radí medzi mestá, ktoré sú nie len cenovo dostupnejšie, no aj omnoho tichšie a pokojnejšie od turistov. Aj keď Neapol je tretie najväčšie talianske mesto, dovolenka s last minute v Talianku sa vám skutočne vyplatí. Neapol je jedno z najstarších, najuznávanejších a najatraktívnejších miest. Historické centrum je miestom svetového dedičstva UNESCO. Archeologické poklady v tomto meste patria medzi najdôležitejšie na svete a Taliani sú na ne právom hrdí. Paláce, hrady a kostoly v Neapole robia Rím skoro až malomeštiacky.

Neapol

Nielen pamiatky, ale aj dobré jedlo je v Neapole úchvatné.

Prečo Neapol?

Bolo by až nesprávne nespomenúť jedlo pri zmienke o dovolenke v Taliansku. Bohaté sopečné pôdy a more poskytujú už dlhé roky najlepšie potraviny pre kulinárske pochúťky. Neapol je centrom pre najlepšiu pizzu, cestoviny a kávu v krajine. Objavte na prechádzkach mestom úchvatné fresky, sochy a panorámu talianskej elegancie. Možno vás prekvapia spontánne rozhovory priateľských miestnych ľudí a ich hlboká a úprimná ľudskosť. S last minute v Taliansku si môžete vychutnať históriu, kultúru, jedlo a celú taliansku atmosféru lacnejšie a spokojnejšie. Predĺžený víkend či týždňová dovolenka, toto mesto vás očarí svojou bohatou ponukou.

Komentovať