Ako cestovať na last minute dovolenky

Last minute dovolenky sú super. Môžete vidieť takmer celý svet a ušetriť pritom veľmi veľkú sumu peňazí. Žiadne vyhováračky, že nemáte s kým alebo nemáte na to. Skutočný cestovateľ nevidí prekážky ale možnosti. A ak by sme mali stále čakať na niekoho, kto s nami pocestuje, možno by sme sa celý život nepohli z nášho rodiska. Okrem toho, pri cestovaní s niekým môže dôjsť k rôznym nedorozumeniam alebo ústupkom, kvôli čomu si nenaplníte váš cestovný plán. V niektorých cestovných kanceláriách sa môžete zapísať na pravidelné prijímanie tzv. news letter, v ktorom sa medzi prvými dozviete o najnovších ponukách last minute dovoleniek, ktoré daná cestovná kancelária ponúka. Pokiaľ máte celkom flexibilnú prácu, nič vám nebráni v tom, aby ste si zbalili vaše osobné veci a odleteli do vašich vysnívaných krajín.

dovolenka filipíny

Nádherná dovolenka na Filipínach.

Niekedy ide o minúty

Pokiaľ radi cestujete do teplých krajín, nie je nič jednoduchšie, ako mať stále jednu tašku, príručnú batožinu alebo vak pripravený na cestu. Mali by ste tam mať zabalené plavky, žabky alebo sandále, jeden uterák, nejaké letné oblečenie a jeden teplejší outfit ak by vás prekvapilo chladnejšie počasie. V taške by ste tiež mali mať cestovný pas, nejakú základnú drogériu (v množstve, ktoré je povolené na palubu do lietadla) a jednu nabíjačku na elektroniku (mobil, tablet). Potom je už len vašou úlohou sledovať ponuky last minute dovolenky. Ak sa objaví nejaká super ponuka, jednoducho schmatnete pripravenú tašku, nezabudnite na ostatné osobné doklady a peňaženku a môžete vyraziť aj behom niekoľkých minút. Byť takto pripravený je dobré hlavne pre cestovanie na predĺžený víkend, kedy skutočne záleží na každej minúte, aby ste mali z vašej last minute dovolenky čo najviac.

dovolenka lietadlom

Na dovolenku pohodlne cestujte dovolenkou.

Last minute dovolenky kedykoľvek, kdekoľvek

Takéto cestovanie na last minute dovolenky môže byť celkom vzrušujúce. Najmä ak sa rozhodujete rýchlo a ani neviete kam letíte, alebo si to uvedomíte až pri nastupovaní do lietadla. Ak skutočne túžite vidieť čo najviac zaujímavých a nádherných krajín, dôležité je nebyť prieberčivý. Mnohé last minute dovolenky sa ponúkajú v nízkej cene, pretože je fixne stanovený čas aj dátum odletu a príletu, prípadné prestupy, lokalita, ubytovanie a ostatné podmienky, ktoré by ste si za iných okolností vyberali vy sami.

Komentovať