Brušné tance – pre radosť aj zdravie

Väčšina z nás si brušné tance hneď spojí s Orientom a háremom, kde skromne odeté ženy tancujú v rytme hudby pre pobavenie mužského publika. Taký pohľad máme najmä vďaka televízii a médiám. V skutočnosti sú tieto tance úplne o niečom inom. Pravda je taká, že je to predovšetkým tanec plodnosti a rodičiek. V minulosti sa dokonca tancoval výlučne iba v ženských kruhoch – muži mali vstup zakázaný. Brušné tance výrazne podporovali plodnosť u žien a ich tancovaním sa skracovala aj doba pôrodu u rodičiek. Tento exotický a krásny tanečný štýl si podmanil srdcia miliónov žien na celom svete, a to nielen vďaka dobrému pocitu z tanca, ale aj pre jeho blahodárny vplyv na zdravie. Brušné tance v tomto nemajú konkurenta!

Brušné tance a jeho blahodárne účinky

O brušnom tanci sa hovorí iba v superlatívoch. Má skutočne blahodárny vplyv na chrbticu, držanie tela a jeho spevnenie. Ak máte sedavé zamestnanie a väčšinu dňa presedíte pri počítači, takýto typ pohybu je pre vás ten pravý. Tancom sa totiž uvoľňujú najmä tie svaly, ktoré sa bežne nepoužívajú. Prirodzeným spôsobom tak dochádza k lepšiemu prekrveniu svalstva aj vnútorných orgánov. Dochádza tiež k uvoľneniu energie a k navodeniu pocitu relaxu a úľavy. Brušný tanec má aj obrovský vplyv na funkciu pohlavných orgánov a uvoľňuje psychické napätie. Tancom sa zrýchľuje metabolizmus a tým sa telo zbavuje toxínov. Najväčším plusom sú však blahodárne účinky na dušu – žena tancujúca brušné tance sa cíti krásna, sebavedomá, zvodná a plná energie.

brušné tance

Brušné tance vám dodajú stratené sebavedomie

Brušné tance s kilami navyše

Čaro brušného tanca je najmä v tom, že ho môže tancovať každý a to bez ohľadu na pohlavie, vek, fyzickú zdatnosť či proporcie. Mladé dievča či zrelá žena, muž či žena, štíhla či s miernou nadváhou – brušné tance sú naozaj pre každého. Dokonca sa odporúčajú najmä pre ženy plnších tvarov, pretože sa nimi krásne vytvaruje postava a zlepšuje sa telesná zdatnosť a pohyblivosť. Pre ženy v zrelom veku alebo po prechode pomáha brušný tanec spevňovať panvové dno, čím predchádza problémom s únikom moču. Brušné tance vám dodajú stratené sebavedomie a obnovia nadšenie a pozitívny pohľad na život. Každá žena môže pomocou brušných tancov znovuobjaviť prapôvodné ženské zbrane – nehu, lásku a krásu. Jednoducho to, čo robí ženu ženou.

Komentovať