Bezpečnostné schránky chránia nielen proti zlodejom

Bezpečnostné schránky sú nepochybne rozumným spôsobom zabezpečenia vašich cenností. S rastúcim digitálnym a cloudovým úložiskom síce môže jedného dňa zmiznúť potreba fyzických bezpečnostných schránok, ale to je zatiaľ ďaleká budúcnosť, pretože veľa položiek sa dnes jednoducho nedá digitálne uložiť. Jednou z vecí, ktoré majú tendenciu byť prehliadané, pokiaľ ide o domácu bezpečnosť, je ukladanie dôležitých dokumentov. Existujú niektoré dokumenty, napríklad informácie o sociálnom zabezpečení alebo daňové priznania, ktoré môžu byť pre zlodeja rovnako lákavé ako vaše šperky alebo elektronika. Je tiež pomerne časté, že sa dôležité dokumenty buď stratia alebo sú znehodnotené. A niekedy to býva pomerne ťažké a časovo náročné získať ich znova.

bezpečnostné schránky
Bezpečnostné schránky musia byť ohňovzdorné

Ako vyzerá bezpečnostná schránka?

Bezpečnostné schránky sú rôzne veľké úložné priestory (skrinky, schránky) z odolných a ohňovzdorných kovových materiálov, ktoré slúžia na bezpečné uskladnenie dôležitých dokumentov a cenností. Väčšinou obsahujú aj vnútorný kazetu, aby ste uložené veci mohli zo skrinky pohodlne vytiahnuť, ale nie je to nutnosťou. Pri využívaní väčších bezpečnostných schránok, kedy ukladáte objemnejšie cennosti, nemusí byť vnútorná kazeta potrebná. Bezpečnostné schránky sú spravidla uzamykateľné kľúčom a veľmi odolné proti násilnym pokusom o otvorenie.

bezpečnostné schránky
Bezpečnostné schránky neotvoríte len tak ľahko

Bezpečné úložisko

Prečo vynakladať financie na uskladnenie cenností v banke, keď ich môžete mať doma v šuplíku? Nemusia vás iba vykradnúť, aby ste o ne prišli. Do bezpečnostnej schránky si ľudia ukladajú dôležité zmluvy (úverové, hypotekárne, kúpna), a nevystavujú sa tak riziku, že sa dokumenty stratia napríklad pri sťahovaní alebo zničia napríklad pri vytopení, požiari, ale napríklad aj pri vyčíňaní vlastných detí. Bezpečnostná schránka je tiež vhodná v prípade starších ľudí, ktorí ľahšie zabúdajú kam dokumenty uložili. Potom pre nich alebo pre ich potomkov môže byť stresujúce snažiť sa nájsť zmluvu o hypotéke a hľadať medzi množstvom vecí, ktoré sa v dome za celý život nahromadili. Bezpečnostné schránky môžu byť výborným pomocníkom tiež pri strážení dôležitých firemných dát uložených na počítačových diskoch, USB a pod.

Komentovať