Benátsky štuk je hotové umelecké dielo

Ak sledujete nové trendy v oblasti interiérového dizajnu, zrejme vám netreba benátsky štuk nejako špeciálne predstavovať. Poďme si však priblížiť tento jedinečný spôsob kreovania vášho domova. Nie je predsa nič lepšie, ako užívať si pohodlie, komfort a luxus na jednom mieste. Nedbalá elegancia, strhujúci šmrnc či romantický priestor možno vyčarovať vďaka niekoľkým jednoduchým krokom. Ktoré to sú? 

Benátsky štuk

Benátsky štuk je hotovým umeleckým dielom a dominantou priestoru

Ak ste sa rozhodli pre povrchovú úpravu vašich interiérových stien či už v obývačke, spálni alebo iných priestoroch, vedzte, že Benátsky štuk je tou pravou voľbou do akejkoľvek miestnosti. Jedinečnosť tohto náteru si vyžaduje hladký prvotný povrch, na ktorý chcete produkt nanášať. Skvelým podkladom pre steny, ktoré túžia po Benátskom štuku sú sadrokartónové základy či jemne vystierkované steny bez zásadnej štruktúry. Hladkosť povrchu totiž zabezpečuje stopercentný výsledok a vašu spokojnosť. 

Umelecké dielo

Benátsky štuk si vyžaduje špeciálny podklad na ktorom vytvorí jedinečný efekt 

Ďalším krokom, na ktorý rozhodne nezabudnite, je nanášanie penetračného náteru na podklad, ktorý má byť ozdobený Benátskym štukom. Úlohou tejto podkladovej vrstvy je definitívne zjednotenie povrchu steny, ktorú chcete premeniť na synonymum detailu a vkusu. Vhodný penetračný náter ako podkladovú bázu nie je vôbec zložité zohnať. Skvelou správou je, že zvyšný náter, ktorý nepotrebujete, môžete využiť na vyhladenie ostatných stien priestoru, v ktorom má byť nanesený Benátsky štuk. Docielite tak kompletné zjednotenie celého dekoratívneho procesu, a budete o krôčik bližšie k vysnívanej finálnej podobe vašich stien. 

Dosiahnite jedinečnosť vašich stien pomocou benátskeho štuku.

Nielen Benátsky štuk, ale aj podkladová báza si vyžaduje špeciálne nástroje nanášania

V procese nanášania podkladovej bázy na zjednotenie stien pred použitím Benátskeho štuku je dôležitý aj samotný proces. Pri kupovaní penetračného náteru myslite aj na správny komponent, ktorým náter na stenu nanášate. Rovnakú pozornosť si vyžaduje aj samotný Benátsky štuk. Je preto na vás, či sa odvážite s týmto špecifickým typom dekorácie stien popasovať sami, alebo si zavoláte na pomoc tím špecialistov

Komentovať