Bambusové plienky – jemné a prírodné

Detské plienky patria neodmysliteľne ku každej základnej výbave v starostlivosti o novonarodené bábätko. Budú súčasťou vašich dní najmenej dva roky, pokým sa dieťatko nezačne pýtať na nočník. Moderný svet ponúka jednoduché a rýchle riešenie v podobe jednorazových papierových plienok. No tie sú plné chemikálií, nerozložia sa a musíte ich neustále dokupovať. Dieťatko v priebehu svojho plienkového obdobia minie asi tonu týchto plienok. Skvelou a osvedčenou alternatívou sú prateľné látkové plienky. Na ich výrobu sa používajú prevažne prírodné materiály ako bavlna, konope alebo bambus. A práve bambusové plienky patria medzi najobľúbenejšie. Prečo? Bambus je jemný a mäkký, skvelý pre citlivú detskú pokožku. Je antibakteriálny a baktérie sa v ňom nemnožia. Je prirodzene bio, pretože pri jeho pestovaní nie je potrebné používať pesticídy. Vyznačuje sa vysokou absorpčnou schopnosťou, nasaje až sedem krát viac tekutín ako bavlna. Preto je bambus pre šitie plienok ako stvorený.

bambusové plienky

Obľúbené bambusové plienka zo Slovenska

Tvari plienok

Bambusové plienky môžu mať tvar nohavičiek, ktoré zapnete na zadoček bábätka pomocou patentiek alebo suchého zipsu. Tento variant je výborný pre nočný spánok, kedy už dieťatko neprebaľujete a potrebujete tak dobre nasiakavý a priedušný materiál. No môže mať aj formu vkladacej bambusovej plienky alebo prefoldu. Tie slúžia na zvýšenie nasiakavosti akejkoľvek plienky. Týmto spôsobom urobíte z priemernej bavlnenej plienky vynikajúco nasiakavú. Pri väčších deťoch sa už bez bambusovej plienky ani nezaobídete. Na trhu nájdete aj úžasne jemné štvorcové plienky z bambusovej viskózy. Na detské zadočky sa ale veľmi nehodia, pretože pri vyššej teplote sa veľmi zrážajú. Sú vhodné na bežnú starostlivosť, ako je podloženie dieťatka, utieranie, prikrytie a podobne.

bambusové plienky

Nohavičková plienka z bambusovo-biobavlneného materiálu

Jednoduché používanie

Používanie látkových plienok je vďaka dostupným materiálom a rozmanitým strihom veľmi jednoduché. Deťom plienočky dobre sedia, nepretekajú. Šetria našu prírodu a rovnako aj našu peňaženku. Citlivá detská pokožka v bambusovej plienke dýcha a nezaparuje sa. Množstvo ponúkaných plienok je veľmi veľké, no ak sa obrátite na špecializovaný e-shop, určite vám ochotne poradia, ktoré plienky sú pre vaše dieťatko vhodné. Skúsenosti mnohých rodičov potvrdzujú, že deti, ktoré používajú látkové plienky sa skôr odplienkujú, než deti v jednorazových plienkach.

Komentovať