Balmain hodinky- švajčiarska kvalita a spoľahlivosť

Na výrobu hodiniek značky Balmain mala v rokoch 1987-1995 licenciu skupina Swatch Group, ktorá sa veľkou mierou pričinila k rozvoju tejto značky a poskytla im tzv. know-how a kvalitnú a modernú hodinársku technológiu.V roku 1995 získala exkluzívne práva tak na výrobu, marketing , či distribúciu týchto hodiniek do celého sveta.

Hodinky Balmain a ich charakteristika

Tieto značkové hodinky sa vyznačujú arabeskovým číselníkom, inšpirovaným z netradičného a nezvyčajného dizajnu vznešenej výšivky ,ktorá zdobí slávne modely Haute Couture z návrhárskeho domu Pierre Balmain. Dizajn je plný elegancie a neskutočného vkusu, ktorý je domyslený do každého jedného detailu, čo napĺňa meno tvorcu. Spĺňajú požiadavky aj toho najnáročnejšieho zákazníka , či už muža, alebo ženy.

balmain

Balmain dámske elegantné hodinky

Čo je to „arabeska?“

Toto slovo pochádza z arabského umenia, je to forma umenia, ktoré patrí k tým najdôležitejším, ktoré bolo využívané dávno v minulosti pri výzdobách náboženských stavieb. Ako dekorácie sa využívali rôzne štylizované motívy poprepletaných stromov a rastlín.

Modely hodiniek od Piere Balmain

Spomenieme jeden známy model, ktorým je „Iconic Chrono Lady“. Na hodinkách sa nachádzajú arabeskové motívy, či už na ich číselníkoch, ale aj na niektorých pásikoch a úchytkách. Hodinky z tejto rady majú zaujímavé číselníky, čo zvýrazňuje ich pôvab a krásu. Niektroré z nich sú postriebrené, z lešteného bieleho alebo čierneho laku, či niektoré majú arabeskové prevedenie s 12–timi diamantami na mieste číselných indexov.Všetky tieto hodinky majú nielen vrchný kryt zo zafírového skla, ale aj tri sub číselníky-pre meranie desatín sekúnd, minútový chronograf a sekundový číselník. Či už ide o jednoduchší model, alebo prepracovanejší, u hodiniek Balmain platí jedno a to isté.Odrážajú švajčiarsku kvalitu a spoľahlivosť.

balmain

Kvalitné hodinky sú vždy moderné

Značkové hodinky a najkrajšia žena Švajčiarska

V roku 2005 prišlo k spojeniu najkrajšej ženy Švajčiarska a hodiniek Balmain. V roku 2011 sa táto značka stala oficiálnym partnerom súťaže Miss Belgicko, na základe čoho vytvorila nádhernú kolekciu ženských chronografov a celú ju venovala ako sponzor tejto akcie.

Komentovať