Balkónový nábytok – premeňte svoj balkón na oázu pokoja!

Mať vlastnú terasu, kde si môžeme usádzať priateľov a rodinu a tráviť spolu vzácne chvíle je snom asi každého z nás. Ale nie všetci máme to šťastie mať dom a terasu. To ale neznamená, že by ste si nemohli vykúzliť príjemné posedenie hoci aj v bytovke. Generácia našich rodičov bytovkové balkóny absolútne nevyužívala na nejakú rekreáciu a na balkón išli iba vtedy, keď potrebovali zavesiť prádlo. Dnes je všetko inak! Aj obyčajný balkón môžete premeniť na oázu pokoja a oddychu. Jednoducho miesto, kde si po ťažkom a náročnom dni prídete posedieť a aspoň na malú chvíľku zrelaxovať. Stačí, ak nájdete pekný balkónový nábytok, zopár dekorácií či vankúšikov a z vašeho balkóna sa stane vysnívaná terasa.

Balkónový nábytok

Na príjemné posedenie pri kávičke nepotrebujete veľa miesta.

Balkónový nábytok – šetrite miestom!

Balkón je samozrejme o dosť menší než terasa a preto musíte dobre zvážiť aký balkónový nábytok zvolíte. Nie všetko čo sa vám v obchode páči je vhodné aj na balkón. Hlavne ak si uvedomíme, že väčšina terasového nábytku je pomerne veľká a teda úplne nevhodná na malý bytovkový balkón. Najrozumnejšou voľbou je malý stolík s dvomi stoličkami alebo kresielkami, ktoré svojou veľkosťou nezaberú na balkóne toľko miesta. Zároveň nimi vykúzlite príjemné posedenie pri káve a koláčiku. Ak vám ale ešte nejaké miesto ostane, skúste si zadovážiť aj pohodlné lehátko, ideálne také, ktoré sa dá skladať – ušetríte tak dosť miesta. Balkónový nábytok môže byť vyrobený buď z dreveného masívu, kovu alebo aj ratanu a je len na vás pre ktorý z nich sa rozhodnete.

Balkónový nábytok

Krásne miesto na načerpanie nových síl.

Balkónový nábytok za pár eur

Chceli by ste zmeniť vzhľad vášho balkóna, no momentálne nemáte peniaze nazvyš? Žiadny problém! Balkónový nábytok vás nemusí hneď stáť vašu mesačnú vyplatu, stačí, ak si ho vyrobíte sami. Nemyslíme tým doslova vyrobiť, no ak navštívite miestny bazár, môžete starý nábytok premeniť na nový a to veľmi jednoducho. Dnes totiž veľmi letia renovácie starého nábytku, kedy stačí starý nábytok natrieť nejakou peknou farbou alebo len namoriť a zrazu z neho máte niečo jedinečné a krásne. Nájdite v bazáre napríklad pekné ratanové kresielko, dolaďte ho látkovým podsedákom, prehoďte cez opierku teplú deku a výsledkom budete sami milo prekvapení.

Komentovať