Balerínky poskytujú veľa možností 

Pravdepodobne by sme ťažko našli nejakú ženu či dievča, ktoré nemá vo svojej skrinke na topánky charakteristický typ topánok známych pod názvom balerínky. Tento druh dámskej obuvi patrí jednoducho do tej kategórie, ktoré ženy jednoducho zbožňujú. Sú súčasťou ich šatníka hlavne v jarnom a letnom období. Existuje niekoľko rôznych typov a možností ich nosenia k outfitom. Od obľúbenej verzie casual, cez formálnu až po balerínky určené na slávnostné príležitosti. Ich nosenie vyvoláva u žien pocit sviežosti, keď majú odhalené vrchné časti nôh. Sú ľahké, pružné a dobre sa prispôsobujú tvaru nôh. Balerínky pravdepodobne vyzerajú najelegantnejšie na úzkych chodidlách. Bez ohľadu na charakter materiálu, z ktorého sú vyrobené. Možno, že ženy s o niečo širšími chodidlami by si mali vyskúšať balerínky z elastického koženého materiálu. 

balerínky
Balerínky Undine

Pôvod názvu balerínky je nejasný 

     Zdalo by sa, že tento typ topánok pochádza zo sveta baletiek a baletných predstavení. Ale nie je to tak. Je však možné vidieť súvislosti s obuvou, ktorá sa v určitom období v minulosti nosievala počas tanečných predstavení. Nejasnosti o ich pôvode sú dôvodom, prečo tieto topánky dostali rôzne mená. Napríklad v Španielsku sú často pomenované ako „manoletinas“. Dáva sa to do súvislosti s toreadorom Manolete, ktorý si nechal vyrobiť veľmi špeciálne topánky na býčie zápasy v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Dokonca aj štýl balerínok s remienkom cez priehlavok, v Španielsku známy ako „merceditas“, dostal svoje meno od manželky kráľa Alfonza XII., kráľovnej Mercedes z Orléans. Názov týchto topánok zľudovel a bol známy pod vtipnou zdrobnenou prezývkou „merceditas“. Balerínky boli už v 19. storočí bežne noseným štýlom dámskych topánok, ktorý si osvojili rôzne spoločenské vrstvy.  

balerínky
Štýlové balerínky, ktoré ocení každá mladá slečna

Flexibilita, pohodlie a všestrannosť 

     Dnešným ženám je však  úplne jasné, čo si pod názvom balerínky majú predstaviť. Je to typ dámskej obuvi, ktorý sa vyznačuje flexibilitou a pohodlím. Je to voľba s dostatočnou všestrannosťou na praktické nosenie v akomkoľvek prostredí. Vysvetľuje to, prečo sú balerínky s bohatou históriou aj dnes medzi ženami také aktuálne a populárne. Či už látkové alebo  kožené, jednoduchšie aj športového typu, sú balerínky určite tou vhodnou obuvou pre každodenné nosenie. Samozrejme, okrem tých chladnejších ročných období.

Komentovať