Arabské emiráty sú piesočnatým luxusom pre každého

Navštívili ste niekedy Spojené arabské emiráty? Že áno? Tak to vám odporúčame vrátiť sa, pretože kým ste sa venovali práci a priateľom, či rodine, sa Emiráty určite zmenili, častokrát až na nepoznanie. Zmeny a napredovanie sú pre túto bohatú krajinu typické. Turisti sa po návratoch v horizonte len niekoľkých rokoch nedokážu vynadívať na enormný progres, ktorý budete hľadať do takejto miery inde vo svete len márne. Vitajte v krajine plnej piesku, ťáv a luxusu.

Spojené arabské emiráty

Dobre známy pohľad

Spojené arabské emiráty a znamenitý Dubaj

Spojené arabské emiráty sa skladajú zo siedmych autonómnych emirátov. Za svoje bohatstvo vďačia bohatým ložiskám ropy, pre ktorú sú emiráty zaujímavé aj z hľadiska obchodu s ostatnými krajinami sveta. Práve z dôvodu, aby neboli natoľko finančné závislí na rope, ktorá sa jedného dňa minie, sa šejkovia snažia prilákať turistov. Tým, že sa krajina skladá najmä z púšte, sa cestovný ruch zameriava na pobrežia a čisté pláže, kde turisti trávia čas počas svojej dovolenky najradšej. Absolútnym ťahákom je návšteva Dubaja, najrýchlejšie rozvíjajúceho sa mesta na svete. Ak raid nakupujete vaša batožina pocestuje domov plná nových vecí. Nakúpené centrá totiž v Dubaji ponúkajú mnoho rôznych produktov či oblečenia.

Spojené arabské emiráty

Hrátky v piesku

Výhľady, výhľady, a ešte raz výhľady

Ak je Dubaj v niečom výnimočný, určite je to architektúra a nekonečné množstvo výhľadov na celé mesto. Navštívte Dubaj Frame, čo je najväčší rám na svete. Bol postavený, aby zobrazil novú modernú tvár Dubaja. Odtiaľ máte možnosť vychutnať si výhľad na starú, i novú časť mesta. Skutočným zážitkom je dať si drink a chutné jedlo na pláži z výšky 40 metrov nad zemou. Jedná sa o Flying Cup, čiže lietajúcu šálku, ktorá vás vyvezie do vzduchu. Megahitom pre dobrodružné postavy sa stala lanovka, ktorá vás spustí ponad mesto medzi mrakodrapmi, a to z výšky 170 metrov a v rýchlosti 80 kilometrov v hodine. Ak máte radi dlhé romantické prechádzky, vychutnajte si chôdzu popri umelo vytvorenom dubajskom vodnom kanáli, cez ktorý vedie 5 moderných mostov.

Pre nadšencov fauny a flóry je prichystaný projekt Dubai Safari, vďaka ktorému sa vyveziete do púšte na tradičných džípoch a spoznáte zblízka miestne zvieratá a rastlinstvo. Dubaj skutočne ponúka nepreberné množstvo možností. Stačí si vybrať.

Spojené arabské amiráty

Pohľad z výšky

Komentovať