Anténne zosilovače pre veľkolepé zážitky na vašich cestách

Je cestovanie vašou prácou alebo práca vaším cestovaním? Ak ste aspoň na jednu časť z našej otázky odpovedali áno, určite vám záleží na prvotriednej výbave vo vašom aute. Zatiaľ čo jedných nevyvedie z miery ani vŕzgajúca pneumatika, druhým nedá pokojne cestovať už len slabší rádiový signál. Aj keď zovšadiaľ počuť o kvalitnom digitálnom vysielaní, stále je vysoký záujem o anténne zosilovače štandardnej kategórie pre lepší FM príjem.  

anténne zosilovače
Anténny zosilňovač DIN – DIN 12dB

Prečo si zakúpiť anténne zosilovače?

Anténne zosilovače si zakupujeme v prípade, že potrebujeme udržiavať signál v oblastiach so slabým alebo minimálnym príjmom rádiostaníc. Obsluha tohto zariadenia záleží od konkrétneho typu, no všeobecne ide o veľmi jednoduché a rýchle zapojenie medzi rádiom a anténou. Aktuálne máte na výber univerzálne anténne zosilovače do všetkých automobilov. Je to výhodné, ak vlastníte viacero áut a zároveň ich používate na dlhé trasy. Za takých okolností vám nemá byť jedno, či používate anténne zosilovače triedy A, B alebo A/B.

anténne zosilovače
Anténny zosilňovač 2x FAKRA – DIN profi

Čo vám dokážu anténne zosilovače poskytnúť na cestách?

Určite viete sami odhadnúť, že niečo nie je v poriadku s kvalitou slova alebo hudby z autorádia. Bežným ukazovateľom býva šumenie, pričom tomu nepomáha ani pridávanie či uberanie hlasitosti. Vtedy zisťujeme, že zabudované nízkofrekvenčné zosilovače sa pre vás stávajú nepraktické. Externé anténne zosilovače majú tú výhodu, že pomáhajú zvyšovať napájacie napätie pre optimálny výkon hlasového prejavu. Chyby v linearite sú pri takýchto zosilovačoch minimálne alebo žiadne. Uistite sa, že ste si vybrali správne, aj keď sa do zosilovača dodáva viac a viac energie. V menej kvalitných modeloch môže dôjsť k prehrievaniu a slabému ochladzovaniu hliníkových častí. Výsledkom býva poškodenie anténneho zosilovača.

Kolísavý FM signál totiž vyvedie z miery aj toho najväčšieho flegmatika. Anténne zosilovače poskytujú čistú reprodukciu, zvýrazňujú vysoké tóny. Nech ste teda kdekoľvek na cestách, okamžite máte na dosah aktuálne info a nemusíte „zápasiť“ so stereofónnym efektom, čo nestojí za nič.

Komentovať