Antalya – krásavica na tureckej pôde

Turecko sa v mysliach turistov, ktorí ho už raz navštívili, zapísalo ako miesto s ideálnymi dovolenkovými teplotami, príjemne teplým morom a službami na mimoriadne vysokej úrovni. Niet preto divu, že je táto krajina neustále vyhľadávanou destináciou pre relax milujúcich ľudí. Tí si sem nájdu cestu aj viackrát za život. Niektorí Slováci naň dokonca nedajú dopustiť rok čo rok a počas celého roka v práci spomínajú na svoj slnečný pobyt, ktorý si chcú zopakovať. V Turecku sa cestuje do viacerých vychýrených destinácií, my sa konkrétne zameriame na jednu z nich. A tou je božská Antalya.

antalya

Antalya má nádherné uličky.

Antalya – dychberúca a nezabudnuteľná

Turecká riviéra láka svojim čistým morom a pod nohami príjemným zlatistým pieskom. Jeho neodmysliteľnou súčasťou je mesto Antalya. Tu sa nachádza napríklad aj slávny vodopád, ktorý vyteká do mora priamo z mesta. V meste si na svoje prídu milovníci histórie, ktorých dozaista uchváti rímska Hadriánova brána. Historické centrum je posiate kaviarničkami, starými uličkami a typickými visutými balkónmi. Mimoriadne je tu propagované miestne morské akvárium. Niet sa čomu diviť, je totižto piate najväčšie na svete a na svoje si tu prídu najmä deti s rodinami, ale i dospelí, ktorí milujú prírodu. Počas prechádzky 130 metrovým tunelom pod vodou budete obdivovať množstvo farebných rýb plávajúcich okolo vraku lode, či dokonca lietadla. A to je zážitok, na ktorý sa nezabúda.

antalya

Antalya je rajom pre dovolenkujúcich.

More, pláže, relax

Preslávených pláží je v Turecku viac než dosť. Antalya nie je výnimkou. Len desať kilometrov na východ od mesta leží pláž Lara, ktorá získala ocenenie modrej vlajky. Jej voda je čistá počas celého roka a pre milovníkov adrenalínu je dobrá správa, že si tu môžu užiť paragliding, vodné lyžovanie i zajazdiť si na vodnom skútri. Druhá povestná pláž sa volá Konyaalti. Je označovaná za najkrajšiu v Antalyi. Narozdiel od Lary je posiata najmä štrkom. Vychutnáte si tu scenériu, ktorá sa vám naskytne pri pohľade na hory v pozadí a útesy z každej strany. Tomu sa hovorí relax a dovolenka, čo poviete?

Komentovať