Anonymný bankový účet – minulosť či realita?

Anonymný bankový účet či skôr anonymné vkladné knižky boli v minulosti veľmi obľúbeným spôsobom ukladania finančných prostriedkov v bankových inštitúciách. Dôvodom ich zániku bola podmienka pri vstupe Slovenska do Európskej únie, ktorá je súčasťou boja proti praniu peňazí, a tak sa stala anonymita účtov v našich bankách už len minulosťou. Ešte aj v súčasnosti ľudí však prekvapuje, že založiť si anonymný účet v našich bankách jednoducho nie je možné, a tak hľadajú iné dostupné a pritom legálne riešenia, napríklad aj v zahraničí v tzv. offshore krajinách. Čo so sebou založenie takéhoto účtu vôbec prináša a aký postup či podmienky musíte dodržať? V čom spočívajú výhody založenia anonymného bankového účtu? To sú väčšinou základné otázky, ktoré vás budú zaujímať.

anonymný bankový účet

Viete, ako sa zakladá anonymný bankový účet?

Anonymný bankový účet založený v offshore zónach

Banky pôsobiace v tzv. offshore zónach bežne nazývaných aj daňové raje (napr. Cyprus, Panama, Seychely, Belize a pod.) umožňujú založenie bankových účtov s najvyšším štandardom anonymity vlastníctva, pri ktorých je takmer nemožné zistiť skutočných majiteľov účtov alebo spoločností. Offshore anonymný bankový účet je určený pre offshore spoločnosti, ale aj pre fyzické osoby, jednoducho pre všetkých, ktorí chcú chrániť svoj majetok, peniaze a predovšetkým svoje súkromie. V podstate ide o legálne plnohodnotné bankovníctvo len s výrazne výhodnejšími podmienkami ako v klasických bankách.

Anonymný bankový účet možno založiť aj priamo zo Slovenska

Anonymný bankový účet je možné založiť aj priamo zo Slovenska, teda bez nutnosti baliť kufre, kupovať letenky a precestovať tisíce kilometrov do vami zvolenej offshore destinácie, pretože fyzická prítomnosť klienta sa pri zakladaní účtu nevyžaduje a aj celý proces ovládania účtu je možné zvládať pomocou online bankovníctva (internetového aj telefonického). Založenie anonymného účtu, podobne ako aj založenie offshore spoločnosti, vám môžu pomôcť bezstarostne zvládnuť spoločnosti, ktoré sa zaoberajú odborným poradenstvom a sprostredkovateľskou činnosťou práve v tomto odvetví. Anonymný bankový účet tak naozaj nemusí byť minulosťou.

Komentovať