Anonymný bankový účet – čo o ňom vieme?

Svoj klasický bankový účet má asi každý z nás, či už osobný alebo ten podnikateľský. Založiť si účet nie je žiadna veda, no máte ho založený v banke, ktorá vám poskytuje aj nejaké výhody, alebo ste skôr zaťažení rôznymi poplatkami či inými nevýhodami? Dnešná doba nám okrem iného ponúka aj možnosť voľby a to aj pre bankové účty. Vedeli ste napríklad, že účet si nemusíte zakladať len v krajine kde žijete, ale aj v zahraničí? Pre mnohých je to stále veľká novinka a pritom je taká škoda, že túto možnosť nevyužíva väčšie množstvo ľudí. Tzv. anonymný bankový účet vám v porovnaní s tým bežným ponúka omnoho viac výhod a jeho založenie zvládne úplne každý.

anonymný bankový účet

Anonymný bankový účet si môžete otvoriť aj v zahraničí

Anonymný bankový účet v zahraničnej banke

Anonymný bankový účet sa zakladá v bankách, ktoré pôsobia v tzv. offshore zónach – ide o zahraničné krajiny s nižším daňovým zaťažením. Offshore banka však môže svoje služby poskytovať iba klientom zo zahraničia, čo v preklade znamená, že banka pôsobiaca napríklad v Holandsku môže svoje bankové služby poskytovať ktorýmkoľvek klientom na svete, okrem tých, ktorí majú trvalé bydlisko v Holandsku. Založiť si svoj anonymný bankový účet zvládne ktokoľvek a na jeho otvorenie dokonca nemusíte ani nikde cestovať, pretože všetky potrebné veci vybavíte cez internet alebo telefonicky. Offshore účet si môže založiť úplne každý a to tak fyzická ako aj právnická osoba.

Anonymný bankový účet – hlavne diskrétne!

Medzi najväčšie výhody, ktoré anonymný bankový účet poskytuje, patrí predovšetkým diskrétnosť, keďže offshore banky sú známe najmä vysokou úrovňou bankového tajomstva. Vďaka tomu si môžete byť istí, že na vaše peniaze či majetok vám nikto nepovolaný nesiahne. Banky jednoducho tretím osobám neposkytnú žiadne vaše osobné údaje a to dokonca ani exekútorom, súdnym orgánom či dokonca vášmu partnerovi, v prípade, že sa rozhodnete rozviesť. Vaše peniaze sú vám však kedykoľvek k dispozícii a môžete s nimi narábať tak, ako sami uznáte za vhodné. Nie ste obmedzení ani žiadnym minimálnym zostatkom a vďaka prehľadnému internet bankingu budete mať o svojich financiách vždy dokonalý prehľad.

Komentovať