Alarm do auta – správna cesta ako chrániť svoj majetok

alarm do auta

Moderný alarm do auta môžete prepojiť napríklad aj s mobilným telefónom

Krádež auta, ale aj krádež všeobecne, nie je pre poškodených príliš príjemným zážitkom a zväčša so sebou prináša nielen finančnú ujmu, ale aj kopec nepríjemností, starostí, vybavovania a chodenia po úradoch, preto je najlepším riešením svoj majetok preventívne zabezpečiť a chrániť všetkými možnými dostupnými prostriedkami. Ak teda chcete čo najlepšie chrániť svoj majetok pred nevítanými návštevníkmi, nemusíte si hneď obstarávať rôzne zbrane či navštevovať kurz sebaobrany, (aj keď aj to niekedy nemusí byť na škodu). Dôležité je zabezpečiť si napr. byt naozaj kvalitnými bezpečnostnými dverami a dobrým poistením, rodinný dom zabezpečovacím kamerovým systémom, možno aj s priamym napojením na políciu, a pre svoje auto nezabudnite obstarať kvalitný alarm do auta.

Vyberáme alarm do auta

Alarmy do auta vám ponúkajú niekoľko možností ako zabezpečiť svoje motorové vozidlo, od tých najjednoduchších, až po alarmy na naozaj vysokej úrovni, napr. alarmy s komunikáciou a GPS lokalizáciou. Jednoduché jednocestné alarmy do auta poskytujú len základnú úroveň ochrany dverí, kapoty alebo kufra či zablokovanie štartovania vozidla, siréna, ktorá sa aktivuje, dokáže zlodeja odplašiť, ale veľmi skúsený zlodeji si s ním hravo poradia. Vyššiu úroveň ochrany vám však poskytne dvojcestný alarm do auta, ktorý je vybavený aj diaľkovým ovládačom, napr. s LCD displejom a po spustení alarmu vás práve prostredníctvom tohto ovládača alarm upozorní na zásah do vozidla. Motorové vozidlo pomocou takéhoto alarmu môžete kedykoľvek skontrolovať podmienkou však býva dosah ovládača od vozidla do cca 500 m.

Alarm do auta je dôležitý, nerobte však zo svojho vozidla zbytočné lákadlo pre zlodejov

alarm do auta

Cennosti vo vašom aute zbytočne prilákajú zlodejov

Kvalitný alarm do auta či poistenie motorového vozidla sú dobrou cestou ako chrániť svoj majetok. Veľmi dôležité je však nezabúdať aj na to, že auto nie je trezor či výkladná skriňa a preto nerobte zo svojho vozidla zbytočné lákadlo pre zlodejov tým, že v aute nechávate hodnotné veci, ako sú napr. mobily, tablety, notebooky či kabelky. Neodporúča sa ani parkovanie na odľahlých miestach a v tmavých uličkách.

Komentovať