Aký nábytok potrebujeme do obývacej izby?

Nábytok do obývacej izby predstavuje v mnohých domácnostiach ten najlepší, najkvalitnejší a najkrajší nábytok. Obývačka je spoločenská miestnosť kam pozývame našich hostí, posadíme rodinu a ľudí nám blízkych. Obývačku si zariaďujeme nábytkom tak, aby reprezentovali náš štýl a vkus, ktoré sa ale stretávajú taktiež s praktickosťou a domácim komfortom. Samozrejme to, aký nábytok do obývacej izby sa najviac hodí a aký je potrebný, závisí podstatne od veľkosti obývacej izby a frekvencie jej využívania. Taktiež tu zohrávajú dôležitú úlohu iné faktory, ako napr. koľko ľudí využíva obývaciu izbu, na čo všetko a vkus majiteľa domácnosti.

nábytok do obývacej izby

Nábytok do obývacej izby by ste mali vyberať aj podľa počtu členov rodiny

Minimalistická obývacia izba

Už z nadpisu vyplýva, že v takejto obývacej izbe je základný minimum. To znamená minimum nábytku a jednoduchý dizajn. Nábytok tvorí sedacia súprava, konferenčný stolík, TV stolík a luster. Toto je základný nábytok do obývacej izby. Takýto priestor je svetlý, čistý a priestranný. Nie sú tam žiadne rušivé elementy a obývacia izba slúži na oddych pri TV pre jedného až dvoch ľudí.

Nábytok do obývacej izby malometrážneho bytu

V malej obývačke je dôležité ponechať esenciu obývacej miestnosti. Veľmi rýchlo sa takáto miestnosť totiž môže stať jedálňou, ihriskom, pracovňou, atď. Ak sa vám do malej obývačky nezmestí celá sedacia súprava, môžete zvoliť rohový gauč alebo dve jednomiestne kreslá, prípadne jednu trojmiestnu sedačku. Namiesto konferenčného stolíka môžete použiť malý bočný stolík vedľa ručnej opierky gauča. Miesto TV stolíka zvoľte radšej obývačkovú stenu, ktorá vám ponúkne extra úložný priestor aj na knihy, alebo police pre fotorámiky, prípadne iné dekoratívne predmety.

nábytok do obývacej izby

Malá moderná obývačka pre dvoch

Nábytok do obývacej izby v rodine s malými deťmi

Tam, kde bývajú malé deti, je každá miestnosť prispôsobená aspoň trošku ich potrebám. Inak to nie je ani v obývacej izbe. Okrem už spomenutého nábytku do obývacej izby, je pri deťoch potrebné myslieť na nábytok pre uskladnenie ich hračiek, kníh, prípadne nábytok, ktorý je bezpečný pre deti. Určite nenájdete v takejto obývačke sklenený stôl alebo zrkadlovú komodu, či biele sedačky.

Komentovať