Akú si zvoliť krátku zbraň pre airsoft?

V obľúbenom airsofte sa používajú rôzne dlhé i krátke airsoftové zbrane, ktoré môžu byť poháňané manuálne, elektrickým pohonom alebo sú to zbrane plynové. Nielen skúsený hráč airsoftu, športový strelec ale aj začínajúci airsoftový nadšenec si má možnosť vybrať v airsoft shope zbraň práve pre seba. Zberateľ alebo obdivovateľ a milovník strelných zbraní si v dobrom airsoft shope nájdete vskutku obrovský výber airsoft zbraní strieľajúcich plastové guľôčky.

Dlhá alebo krátka?

Krátke ručné zbrane sú obľúbené predovšetkým pre ich kompaktné rozmery a jednoduché použitie. Airsoftové pištole a revolvery si hráči airsoftu kupujú ako záložnú zbraň, ktorá je neoceniteľnou taktickou súčasťou pri airsoftovom zápolení. Niektorým sa krátke zbrane jednoducho páčia. Pôžitok zo streľby môže byť umocnený realistickou funkciou záveru plynových krátkych zbraní. Cenovo dostupné a obľúbené sú aj manuálne varianty pištolí, pri ktorých je nutné pred každým výstrelom natiahnuť záver zbrane. Moderným variantom krátkych zbraní nenáročných na prevádzku je elektrická zbraň umožňujúca streľbu v automatickom režime.

zbraň

Airsoftová zbraň môže byť rôzna podľa účelu použitia

Manuálna alebo plynová krátka zbraň?

Verné repliky krátkych zbraní v mierke 1:1 ponúkajú základný variant výzbroja začínajúceho hráča airsoftu. Pred každým výstrelom treba ručne natiahnuť záver zbrane smerom dozadu, čím dochádza k natiahnutiu piestu pružiny a následne je možné stlačením spúšte raz vystreliť. Ak vyžadujete najvernejší a svojím správaním najdokonalejšiu repliku krátkej strelnej zbrane, potom je plynová ručná zbraň určené práve pre vás. Plynové airsoft pištole a revolvery využívajú energiu stlačených plynov, ktoré sa jednoducho z externej tlakovej fľaše napustia do nádržky umiestnenej v zásobníku. V prípade CO2 pohonu sa používajú jednorazové výmenné bombičky. Takáto zásoba plynu stačí na niekoľko desiatok výstrelov.

Elektrická krátka airsoftová

Moderné technológie automatických elektrických pištolí ponúkajú skvelú palebnú silu v kompaktnom prevedení. Airsoftová zbraň tohoto typu funguje na princípe elektromotora stlačujúceho piest poháňaný kompaktnými batériami umiestnenými taktiež v zbrani. Výhodou použitej konštrukcie je oproti plynovým zbraniam lacnejšia prevádzka a možnosť streľby dávkou v plne automatickom režime.

 

Komentovať