Ako vybrať náplň do tlačiarne

cartridgeVšetci asi poznáme, keď si kúpime novú tlačiareň tak veselo tlačíme, až jedného dňa nám tlačiareň oznámi, že sa minula náplň a tlačenie nie je možné. Zvyčajne sa to stáva práve vtedy, keď potrebujeme vytlačiť dôležitý dokument a nám v tlačiarni dôjde náplň. Niekedy na vytlačenie poslednej strany stačí náplň vybrať a premiešať ju. Ale určite to značí, že je správny čas na kúpu novej náplne.

Správny výber náplne do tlačiarne

Ako prvé je dôležité vedieť o akú značku a technológiu tlače sa jedná pri vašej konkrétnej tlačiarni. Značku zistíte jednoducho, väčšinou je napísaná na tlačiarni aj s presným modelom. Technológiu tlače zistíte v návode, ktorý ste dostali pri kúpe tlačiarne alebo jednoducho zadaním mena výrobcu a modelu do googlu. Po zistení technológie nájdete rovnako aj katalógové označenie náplne od výrobcu. Toto je pre správny výber náplne kľúčové.

Využitie kompatibilnej náplne

Pri kúpe novej náplne vám predajca bude ponúkať aj neoriginálnu, spravidla lacnejšiu náplň. Jedná sa o takzvanú kompatibilnú náplň do tlačiarne, ktorá nie je vyrobená priamo výrobcom tlačiarne na rozdiel od originálnej. Občas sa stáva, že kompatibilná náplň nekomunikuje automaticky s tlačiarňou ako má, ale táto situácia sa deje iba vo výnimočných prípadoch. Našťastie je aj pomerne jednoducho riešiteľná.

tonerKompatibilná náplň jedine s čipom

Pri niektorých náplniach výrobcovia používajú čip, ktorý slúži na ochranu tlačiarne pred nekvalitnými náplňami. Preto pred kúpou novej náplne je potrebné zistiť či na starej náplni čip bol. Ak nie, tak môžete siahnuť po ktorejkoľvek kompatibilnej náplni.

Pokiaľ čip na pôvodnej náplni bol, odporúčam kupovať kompatibilné náplne zásadne iba s čipom. Hoci sa niekedy čip dá prehodiť z pôvodnej náplne, je to zbytočne zložité a nie vždy sa to musí podariť správne. A nie je nič horšie ak ste ušetrili zopár euro na náplni a nakoniec ju poškodíte pri výmene čipu zo starej náplne.

Správny výber náplne do tlačiarne nie je veľká veda. Jednoducho sa dá objednať aj cez internet, kedy vám ju kuriér prinesie priamo domov a vy môžete tlačiť ďalej bez zbytočných starostí a problémov. Jeden zo spoľahlivých slovenských obchodov je aj OfficeLand, ktorý môžem len odporučiť.

Komentovať