Ako vybrať detské basketbalové tenisky?

V súčasnosti majú deti a mládež na výber veľké možnosti výberu rôznych voľnočasových aktivít a krúžkov zameraných nielen na umenie (napr. výtvarný, hudobný, dramatický, tanečný obor). Ale aj na šport (napr. tenis, hádzaná, basketbal, hokej, futbal a pod.), prípadne na vedu a techniku či jazykové znalosti. Väčšina krúžkov, a to najmä so športovým zameraním, si od rodičov nádejných športovcov často vyžaduje veľkú časovú zaangažovanosť (napr. pravidelné vozenie na tréningy v skorých ranných hodinách, cestovanie či víkendy strávené na súťažiach). Taktiež nemalú finančnú investíciu nielen do financovania samotného krúžku, tréningov a rôznych sústredení či účasti na súťažiach. Ale aj výdavky spojené s financovaním športovej výstroje, oblečenia a kvalitnej športovej obuvi, napr. kvalitné detské basketbalové tenisky, kopačky…

detské basketbnalové tenisky

Detské basketbalové tenisky patria medzi základnú výbavu malých basketbalistov.

Detské basketbalové tenisky, tenisová či bežecká obuv?

Základom každého športu je správna obuv, a platí to rovnako pre beh v teréne ako aj pre halové športy, ako je napr. basketbal či hádzaná. Rozhodne sa nespoliehajte, že jeden pár tenisiek vám alebo vašim deťom v botníku postačí na všetky voľnočasové aktivity. Ak sa vaše dieťa začne venovať športu, ako je napr. basketbal, určite mu vyberte kvalitné basketbalové tenisky. Pri tenise tenisovú obuv. Pri atletike sú zase vhodné bežecké tenisky. Ako si však s výberom špeciálnej športovej obuvi, ako sú napríklad detské basketbalové tenisky, poradiť a načo sa pri kúpe zamerať?

detské basketbalové tenisky

Detské basketbalové tenisky by mali sedieť na typ a veľkosť chodidla dieťaťa.

Ako vybrať správne a kvalitné detské basketbalové tenisky?

Basketbal je veľmi obľúbená taktická kolektívna hra, ktorá je však tak ako väčšina športov aj fyzicky náročná. Preto je výberu špeciálnej športovej obuvi, ako sú napr. detské basketbalové tenisky, potrebné venovať náležitú pozornosť. Tenisky na šport nie sú len módnou záležitosťou, ale majú najmä praktický význam. Detské basketbalové tenisky by mali byť kvalitnou, odpruženou obuvou, ktorá neobmedzuje v pohybe a zároveň je dostatočne stabilná, aby chránila chodidlá. Obľúbené sú najmä vyššie tenisky, ktoré chránia aj oblasť členkov. Najdôležitejšie je, aby basketbalové detské tenisky dokonale sadli na typ a veľkosť chodidla svojim tvarom, dĺžkou aj šírkou. Obuv sa môže líšiť tvrdosťou a tiež typom podrážky.

Komentovať